| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca fata de care imi place la nebunie are iubit?

Răspuns Câştigător
| Cata97c a răspuns:

Sal! Depinde daca ti mult la ea incearca sa ii arati ce simti nu fi timid incearca nu este nimica daca te respinge mai incearca depinde si de iubitul ei daca tot o iubesti mult nu te lasa incearca nu fi speriat de el chiar daca e mai mare sau in clasa cu tine cv de genu in dragoste si razboi totul e permis asa ca sfatul meu daca te respinge a 2 zi cand e singura, Saruto... eu asa am facut si am cucerito dupa aceea m-a luat in brate si asa am devenit prieteni dar daca o cuceresti nu o lasa daca tot iti place... Bafta si spor sper ca t-am ajutat! Nu renunta!

9 răspunsuri:
| BGI a răspuns:

Parerea mea, din experienta personala: las-o balta si cauta alta. happy

| kidutzq a răspuns:

Pune mana pe telefon si sun-o. joaca-ti sansa, spune-i ca o placi. Daca merge treaba bine, daca nu, asta e...mergi mai departe. de asteptat nici nu se pune problema, nu face prostia asta, sa astepti dupa ea...ca poate, poate. esti tanar, ai toata viata inainte, fete sunt destule, slava domnului. o sa-ti treaca. bafta multa!

| Life4Fun a răspuns:

Nimic.Pana nu se desparte de el nu ai sanse cu ea.Incearca sa creezi probleme intre ei laughing ca,, relatiile'' astea din scoala generala si liceu nu tin prea mult.

| consilierultau001 a răspuns:

Demonstreaza-i ca esti mai bun si fa-o sa te considere cel mai tare... cum? nu stiu este problema ta...

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Cel mai bine ar fi sa nu te implici in relatia lor.Asteapta pana ramane singura si daca sentimentele tale pentru ea sunt aceleasi spune-i-le.

| Cata97c a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Sal! Depinde daca ti mult la ea incearca sa ii arati ce simti nu fi timid incearca nu este nimica daca te respinge mai incearca depinde si de iubitul ei daca tot o iubesti mult nu te lasa incearca nu fi speriat de el chiar daca e mai mare sau in clasa cu tine cv de genu in dragoste si razboi totul e permis asa ca sfatul meu daca te respinge a 2 zi cand e singura, Saruto... eu asa am facut si am cucerito dupa aceea m-a luat in brate si asa am devenit prieteni dar daca o cuceresti nu o lasa daca tot iti place... Bafta si spor sper ca t-am ajutat! Nu renunta!

| RazviSmile a răspuns:

Fa tot posibilul sa ii desparti daca chiar iti place de fata asta si crezi ca merita efortul! Pune si tu o tipa sa se dea la el si fa-le poze apoi ii arati fetei de care iti place si ea dupa ce se v-a desparti de el isi v-a indrepta toata atentia asupra ta "salvatorul" ei. Dar daca crezi ca nu o placi destul de mult nu cred ca are rost sa le strici relatia pentru ca atunci ai cam fi un porc big grin. Noroc happy

| kidutzq a răspuns (pentru RazviSmile):

Sincer, varianta asta cu stricatul relatiei e o porcarie. Actiunile de genul asta, chiar daca au pentru tine un scop, adunate, pe viitor te vor defini ca si persoana. Si nu ai vrea sa ajungi sa fii exclus din toate grupurile in care vei intra pe motiv ca esti parsiv, lucrezi oamenii pe la spate etc etc. E ca un viciu, odata intrat in sange, foarte greu renunti la acest obicei.

| daylove a răspuns:

Buna!
Ma gandesc ca suferi, din aceasta cauza. Cand mie mi-a placut de un baiat si el avea o prietena mai mare decat el cu 5 ani si mai era si vecina mea.imi venea sa mor incet, sa nu mai vad pe nimeni.Eu zic ca cel mai bine ar fi sa ii lasi sa isi continue relatia, poate ca nu va mai dura mult si apoi incearca sa vb cu ea sa fiti prieteni si apoi iubiti asa am inceput eu relatia pe care o am acum cu iubi.Iti spun eu merge! SUCCES

| miki_1938 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat si fericire ei conteaza pentu tine si ea este fercita langa acel baiat lasa-i sa fie fericiti