| xSp0nge a întrebat:

Ce sa fac? Unui baiat de care imi place. ii place si colegei mele. Dar nu stiu ce sa fac...Azi am fost undeva.si el s-a pus pe scaun langa mine si in spatele colegei mele.Tot vb cu el aman2. Se vede ca ii place de ea. Dar de mine? Cum pot sa aflu? Daca vorbeste cu respectiva, vorbeste si de mine ceva.happy.
Nu stiu ce sa mai cred.Sunt indragostita pana peste cap de el! love struck
Mersi:*.

6 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Daca ii place de ea, eu nu cred ca te-ar placea si pe tine, ori o fi un pustan care fuge dupa mai multe? Daca voi doua, tu si colega, va intelegeti, nu cred ca ar trebui sa va mai ganditi la acel baiat. O sa fiti invidioase una pe alta si asta duce la gelozie si ura.Nu meritawinking

| xSp0nge explică:

Ap: Nu sunt prietena cu ea! Dar ma inteleg cat de cat!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar se plac eu zic sa-i lasi imi pace...mai sunt baieti in lumea asta si...doar e mai importanta prietenia cu colegawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca vorbeste cu tine despre mai multe chestii si iti incredinteaza secrete iar cu ea vorbeste asa de lori de mar este posibil sa te placa Si eu patesc la fel exact aceeasi poveste e si a mea.Roaga pe un prieten al lui bun sa il intrebe ce parere are despre tine dar sa fiti ambii discreti.Sau bate apropouri si pe urma intreba-l de cine ii place si tot asa pe urma trage-l de limba sa-ti spuna poate la tine merge.La mine colegii spun ca ne sta bine impreuna si alte chestii si spun ca se vede de la o posta...insa eu am alta idee o sa astept pana cresc destul de mare sapoi il intreb dar tu faci cum vrei sper sa ai noroc mult mult ma numesc Lizi si sunt din dudestii-vechi si am 11 ani noroc...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tot eu Lizi apropo cand il intreba sa spuna cam asa "vino un pic sa te intrebare ceva(daca vorbesc mai multi), auzi ce parere ai de? iti place de ea, e draguta"winking asa el nu va baniu nimic sau sa intrebe de amandoua cum vrei sper ca te-am ajutat

| Lavinnia a răspuns:

Ar putea fi 2 variante:
1. cum a spus si @elpic98rpdc, s-ar putea ca el sa se apropie de ea ca sa ajunga la tine. insa in niciun caz nu pune pe cineva sa il intrebe, vei cadea prost. cel mai bine e sa vorbesti cu cineva care se intelege bine cu el (nu conteaza daca e fata sau baiat) si sa-i spui ca, printre lucrurile care le vorbesc, sa adauge ceva si de tine. de ex.: "apropo de fetele din 9D, care ti se pare cea mai draguta? mie Mara".
2. probabil chiar ii place colega ta, iar pe tine te vede doar ca pe o prietena si spera ca il vei ajuta sa fie cu ea. si aici sunt mai multe variante, depinde daca e mai importanta prietena ta sau un baiat. poti sa ii ajuti sa fie impreuna sau sa cazi la comun acord cu prietena ta sa il lasati amandoua in pace. in caz ca ea nu vrea acest lucru, las-o sa se descurce singura. prietenul la nevoie se cunoaste happy