| Anonim3177 a întrebat:

Ce sanse sunt ca sa ramai insarcinata cu 5 zile inaine de ciclu daca ejaculeaza in tine si ce sanse sunt sa ramai gravida tot cu 5 zile inainte de ciclu daca nu ejaculeaza in tine?

4 răspunsuri:
| ioanalexandra345 a răspuns:

Depinde si de ce fel de ciclu menstrual vorbind. unul regulat, unul neregulat.
Șanse de a rămâne gravidă atunci cand el ejaculeaza pot fii oricand, mai ales în perioada ovulatiei.
Daca nu ejaculeaza in tine, sansele devin oarecum infime. Mare grija la acel lichid preejaculator. Poate contine si el spermatozoizi.
Deci in concluzie fara ejaculare sunt sanse infime, cu ejaculare pot exista sanse oricand.

| Anonim3177 explică (pentru ioanalexandra345):

Imi poti da un procent? La cel cu ejaculare?

| Andreeush a răspuns:

Depinde, riscuri sunt întotdeauna.

| corbulalbrosu a răspuns:

0 (ZERO). Bineinteles cu conditia ca ziua de pornire a menstruatiei sa fie respectata sau daca exista o abatere in +/- aceasta sa nu fie mai mare de 1 maxim 2 zile. Daca sexul are loc cu 5 zile inainte de ziua de pornire a menstruatiei, in acel caz in mod cat se poate cert/de sigur actul sexual este intretinut in timpul ultimelor 9-10 zile ale ciclului menstrual, adica timpul PERIOADEI DE INFERTILITATE ABSOLUTA. In toate zilele care apartin aceastei perioade care este 100% INFERTILA, formarea sarcinii este IMPOSIBILA chiar si daca sperma este ejaculata in vagin in fiecare zi din cele 9-10 apartinatoare acestei perioade. Multa sanatate!