| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca ejaculezi in timpul sexului anal? Stiu ca nu se pune problema de sarcina, dar altceva?

10 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu se face sex anal fara prezervativ!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sperma aia curge si ajunge pe unde nu trebuie se pune si problema de sarcina

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă sperma se scurge spre intrarea în vagin şi intră în contact cu secreţia vaginală, atunci "se pune problema de sarcina"!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Ba se pune problema de sarcina, daca sperma se prelinge pe unde nu trebuie. Conform statisticilor, 8% din cuplurile ce practica sex anal neprotejat, se trezesc cu bebei. In afara de asta, in anus se gasesc tot soiul de bacterii si risti sa faci infectii. Prin urmare, sexul anal fara prezervativ e periculos.

| Danysan a răspuns:

Se poate provoca o Mare Clisma dar daca s-a facut inainte e totu oki, singurul care o sa se simta Bine e Baiatu care o sa isi dea drumu cat vrea acolo. Important e sa o faci Bine.

Răspuns utilizator avertizat
| MiruD a răspuns:

Nimic. Doar ca sperma sa nu ajunga in vagin. Atunci se poate pune problema de sarcina. In rest, nu se intampla nimic.

| LineGuide a răspuns:

Exista riscul unei sarcini, dar este atat de mic, incat nu mai trebuie luat in seama. In rest, nu exista riscuri, decat minore, si nu legate sarcina, ci de infectii.
Mult noroc!

| vRemi a răspuns:

Poate fi si sarcina, altceva nu.

| Roxanna112345 a răspuns:

DE fapt, se poate pune problema si de sarcina, deci asta se poate intampla.In rest nu se intampla nimic