| DeeaRi a întrebat:

Ce se poate intampla daca te masturbezi o perioada mare (mai mult de un an) in fiecare zi de 3-4 ori? Nu radeti, vreau raspunsuri serioase. Vreau sa stiu cam cat de negative pot fi efectele masturbarii.

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca faci buba la... locul faptei!
Las-o si tu mai incetisor!
Una din urmarile sigure pe care le vei avea este aceea ca nu vei fi satisfacuta, deci nu vei avea orgasm la un contact normal, cand trebuie mai multa munca si pricepere din partea partenerului.
O sa ajungi ca dupa o partida de sex cu partener sa nu ai orgasm sau sa mergi sa te termini singura!

| darrio2007 a răspuns:

Prea mult pe zi.Chiar daca esti fata.Vei avea probleme in acest sens, cu un viitor partener.

| PlayWithMe a răspuns:

Se poate intampla ca atunci cand faci asta prea des, sa ajungi cu mana pe partea cealalta, sa ajungi la al 3-lea strart de piele, etc. Solutia? Controleaza-te, cauta o persoana de sex opus si te vei simti mult mai bine.

| sy46 a răspuns:

Te vei obisnui asa. dupa un timp va incepe sa nu-ti mai placa sa faci dragoste/sex deoarece partenerul nu o sa se ridice, probabil, la asteptarile tale. iti va scadea libido-ul si atractia fata de ideea de a face sex/dragoste

| Anonim0100 a răspuns:

Buna, presupun ca esti fata corect? pai negative nu prea dar sunt deci sa o luam asa negative : iti poti luxa mana 2. te distruge psihic adica vrei vrea mereu si mereu acel sentiment de bine si mai stiu eu ce! 3-4 ori pe zi? incearca sa mai reduci 1-2 max nu te lua dupa toti ca iti creste par in palma cosuri si astea nu sunt adevarate... o poti face e placut si e sanatos bine in anuminte limite ideal ar fi 1 pe zi dar! Succes :*

| Cristiine a răspuns:

Un baiat s-a masturbat 42 de ori intr-o zi si a murit laughing), fa-ti un prieten, e mai indicat!

| magdamagdy a răspuns:

Http://a1.ro/......barii.html poftim citeste asta sper sa te lamuresti;)..bafta:D

| bumblebees a răspuns:

Eu zic sa lasi obiceiul asta ca sunt destui barbatiitongue care pot sa iti faca placerile:pbig grin

| anoniim23 a răspuns:

Am si eu o intrebare Poti muri daca te masturbezi? sau sa faci vreo boala ca prietenul emu mi-a zis ca faci bube si mori...