| RAY a întrebat:

Vreau sa vad pareri personale despre efectele negative ale masturbarii

6 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Faci mai multi muschi la un brat decat la celalalt.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Am citit odata despre un dependent care prefera sa se masturbeze in fata prietenei sale decat sa fac sex...

| kanajambe a răspuns:

Din cate stiu in mom ala se elibereaza niste hormoni care in exces dauneaza. cu timpul devii tulburat, agitat desconcentrat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica daca o arzi pe meserie cuviincios devi ateu, la fete tot asa o fi?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce legatura are una cu alta? daca vrei sa ma jgnesti spunemio in fata si isi dau ignor, dar nu jigni ateii

| Adrian_Grasuţu_1995 a răspuns:

Am auzit candva, si chiar am citit o intrebare ca din cauza 'excesului' de masturbare in loc sa mai curga sperma a tisnit sange...nu sunt impotriva masturbarii dar limitat..nu cum stiu anumite persoane de o fac chiar de mai multe ori pe zi..totul trebuie sa aiba o limita.