| PandaCrusher a întrebat:

Ce semnificatie are cuvantul "iubirea" pentru voi?
Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Mihai7best a răspuns:

Cuvantul iubire nu poate fi explicat, poate fi doar trait

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Iubirea e cel mai frumos sentiment din lume.In acest cuvant intre:fericirea, zambetele, bucuria etc. E cel mai extrem sentiment.Mai mult de atat nu poti simti, decat iubire.Cand auzi "iubire", te gandesti la tot ce e mai frumos pe lume.
Dar pe cat e de frumos acest sentiment, pe atat e si de cumplit. E cea mai puternica otrava. E sentimentul ce te face sa versi, mi de lacrimi.
Eu m-am cam abatut de la ce ai zis tu, eu am vorbit despre sentiment nu despre cuvant.
Cand aud iubire ma gandesc la doi indragostiti, ce stau pe o plaja si privesc apusul soarelui...impreuna.Si ca asa vor ramane pe vecie! Dar ma gandesc si la persoanele dragi, pe care le iubesc.Ma gandesc ca iubirea inseamna totul. E cel mai complex cuvant.Il poti asocia cu mii de alte cuvinte, fara sa te opresti. Dar nu cuprinde doar parti bune, cand spun "iubire" ma gandesc si la cat am suferit din cauza ei, si la cate lacrimi am varsat pentru asta...

| elasexygagica a răspuns:

Sex salbatic si dragoste tandra

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Iubirea este un sentiment unic,pe care il intalnim doar o data in viata,un sentiment adevarat,pur,frumos,placut,sincer.Iubirea inseamna multa intelegere,sinceritate,naturalete,toate acestea le simtim cand suntem indragostiti.E un sentiment care te face mai bun,mai puternic,mai convingator si mai sigur pe tine.Nimic nu mai e important,frumos,pur decat iubirea.
Oriunde vom fi,oriunde vom merge,oriunde ne-am ascunde,iubirea ne va gasi mereu,si va intra in sufletele noastre fara sa vrem.

Toate cele bune!happy

| GyeBaek a răspuns:

Cel mai frumos lucru din lume.

| channah_5883 a răspuns:

Iubirea adevarata o gasesti odata in viata, acea parte din tine, acea persoana care te completeaza, acea jumatate care iti lipsea. Insa exista mai multe feluri de iubire: iubirea pentru jumatatea ta, iubirea pentru parinti sau iubirea pentru cei din jur iar uneori tindem sa confundam acele ganduri care duc la vise si sperante cu iubirea iar cand realizam ca nu exista atractia ramanem cu dezamagirea. Iubirea e un sentiment complex si cred ca nu poate fi definit prin cuvinte dar din experienta mea persoanala am incercat sa imi argumentez punctul de vedere.happy

| ladybug11 a răspuns:

Ceva magnific love struck... ce te leaga intr-un mod special de persoanele din jurul tau love struck

| Petru_7202 a răspuns:

Sentimentul care as putea sa il am pentru mama copiilor mei(dupa ce o gasesc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire? day dreaming :X

Pai. iubirea este un sentiment mirific.
De obicei, e mai cmplicata, dar asta o face speciala si interesanta laughing.
Atunci cand esti indragostit te simti ca in desenele animate!laughing
Simti ca ai puterea sa zbori pana la nori:X
Si cel mai ciudat e cand cel/cea mai bun/a prieten/a iti zice ca fata/ baiatul nu e bun pentru tinelaughing, sau iti zice ca oricum nu o sa dureze. oh go on. Pff pai nu o sa dureze [poate] da lasa`n pana mea in pacee sa am bucuur!laughing, macar acum cat dureaza.

Eu de obicei, can dsunt indragostita, pot sa slabesclaughing

Deci cand "Iubirea" intra pe mess, sau il vezi pe strada, la scoala. chiar simti acei fluturi in stomac. E ca si cum ti se contracta burta de o multime de orihee hee.

Da` sa revin ca ai zis sa vb despre iubire nu despre a fi indragostithee hee

Deci cum ziceam Iubirea e cel mai special lucru :X:X La care nu trebuie sa renunti niciodata.
Lafel si prietenia. Ptc nu poti avea Iubirea tot timpul alaturi de tine[ adica o sa mai fie si despartiri, certuri. alea alea.] Si o sa ai nevoie de cineva care sa te aline si cu cine sa il injuri pe respectivullaughing.

The Love is Magic! :X:X:X

Funda?batting eyelashes

| Stupac_Oxana_1995 a răspuns:

Iubirea este sentimentul ce te inalta...este sentimentul ce iti tulbura constiinta, te face sa iti perzi mintea gindindute la persoana iubita, noptile iti par nesfirsite si zilele prea lungi. lumea iti pare nemaipomenit de frumoasa si nimic nu te deranjeaza...defapt iubirea nu se poate transmite prin cuvinte pina nu o simti si nu o daruiesti cuiva