| dani_3483 a întrebat:

Ce simtiti voi cand aveti orgasm?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Desi senzatia de baza e o placere, mai mica sau mai mare, care se poate resimti mai mult local, sau progresiv, spre extremitatile corpului, in functie de cat de intens si profund este ( si cata experienta anterioara ai, cat esti de excitat si relaxat/a,, etc) mai sunt si alte reactii, ca veselie sau ras puternic, cu tenta isterica, tremuraturi ale membrelor si corpului, roseata faciala, transpiratie mai abundenta, si cresterea usoara si temporara a temperaturii corpului!

Alte persoane tac, se inchid, se cuibaresc langa partener, sau izbucnesc in plans de bucurie fata de placerea pe care - eventual! - au reusit sa o simta! Te mai simti mai apropiat de celalalt, poate si mai dependent, recunoscator/oare, bucuroasa/os, etc...

Oamenii sunt atat de diferiti, incat fiecare poate reactiona altfel, si, Atentie!, nu la fel de fiecare data! - pentru ca si omul + ea! si contextul este altul, de fiecare data!

2 răspunsuri:
| elenaA_9063 a răspuns:

Mie imi vine sa injur... Si ii zic de tot neamul! laughing

Răspuns utilizator avertizat