| Andi123456789 a întrebat:

Fetelor ce simtiti cand aveti orgasm?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu prea multe dintre fetele care activeaza pe acest site au avut parte de senzatia deosebita oferita de orgasm. happy

| seth2016 a răspuns:

Daca fetele se rusineaza poti sa te gandesti la orgasmul tau. Orgasmul fetelor nu este diferit. Exista insa diferente individuale atat la fete cat si la baieti.

Orgasmul consta in contractii ale muschilor pelvici, in special ale celor pubococcigieni si bulbospongiosi (vezi carte de anatomie), asa numitii muschi ai dragostei. Mai sunt si altele asociate.

Contractiile sunt cam la fel atat la femei cat si la barbati.

Se vorbeste de un orgasm de tip I care consta in cateva contractii regulate timp de cateva secunde si de orgasm de tip II care consta in contractii neregulate pentru mai multe secunde. La orgasmul de tip II "te urci pe pereti".

Daca fata are un orgasm de tip II nu e meritul tau. E al ei. laughing.

Bafta la orgasme!

| PsihoSex a răspuns (pentru seth2016):

Mey, ai uitat de supermegaorgasm!

| seth2016 a răspuns (pentru PsihoSex):

Unde-i ala, ca-l caut de o viata laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihoSex):

Ala cum se prezinta? Ca pe celelalte doua le.am inteles, seth explicand atat de bine.

| PsihoSex a răspuns (pentru seth2016):

Cauta pe google "la petite morte"... E cel mai rar, adica numai tipele foarte dotate senzorial, experimentate si foarte relaxate il pot atinge!

| seth2016 a răspuns (pentru PsihoSex):

Da, am auzit zvonuri. Experienta e cautata de aia care si-o trag cu punga trasa pe cap. Periculos laughing.

| PsihoSex a răspuns (pentru seth2016):

Cunoasterea anatomica, dedicarea, experienta, afectiunea sau macar pasiunea pentru sex, dar mai ales implicarea si relaxarea sunt "Keyle" reusitei!
Repet! SEXUL NU E CIOCOLATA! E MULT MAI COMPLEX!