| Magaforce32434 a întrebat:

Ce subiecte sa abordez cu o fata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, când vorbeşti cu o fată trebuie să fii relaxat şi sincer. Fetelor şi femeilor le plac bărbaţii cu simţul umorului, înstă trebuie să ai grijă ce glume faci. Încearcă să vezi ce tip de umor are, ca să nu o superi. Făcând o fată să râdă poţi zice că ai cucerit-o pe jumătate. Dacă ai văzut că nu-i place gluma, încetează şi nu m-ai deschide subiectul. Oricât de deschisă este fata cu care eşti nu trebuie să îi pui întrebări incomode sau jenante. Nu ar trebui să deschizi subiecte cu privire la fostele tale relaţii sau ale ei. În plus, politica, religia şi filosofia nu au ce căuta în discuţiile voastre iniţiale. deoarece pot apărea păreri contradictorii care să vă strice ziua. Fetele sunt înnebunite după complimente, aşa că spune-i sincer ce îţi place la ea şi ce admiri cel mai mult, de exemplu: inteligenţa, isteţimea, etc. Ar trebui să ai un vocabular adecvat fără prostii, când vorbeşti cu ea, nu ar trebui să foloseşti cuvinte grosolane. Alegeţi cuvintele şi gesturile cu grijă. Află ce o pasionează, şi ce vise are. Discutaţi despre copilăriile voastre, despre toate nebuniile pe care le-aţi făcut şi cele pe care le ve-ţi face împreună. Întreab-o ce loc ar vrea să viziteze sau care a fost cel mai frumos loc vizitat de ea. Află ce nu-i place, ca să nu greşeşti cu ceva. Jucaţi-vă un pic gen întreab-o: Ce se află între soare şi pământ? răspunsul este,, şi,,
Câte luni au 28 de zile?
Vorbiţi despre nişte filme, seriale, desene animate care v-au impresionat. Întreab-o care a fost cel mai intens sau cel mai frumos moment din viaţa ei, ce ar mai vrea să facă. Care a fost cel mai trist moment al vieţii ei. Căci trebuie să ştii şi din astea ca să existe sinceritate. Spune-i ce ar vrea să schimbe în viaţa ei, ce înţelege ea prin cuvântul iubire. Mult succes! happy

4 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Afla ce ii place, ce gen de muzica asculta, ce filme prefera, etc

| corbulalbrosu a răspuns:

Cele mai indicate subiecte care pot fi discutate de regula cu o fata sunt cele care sunt in legatura cu eventualele hobby- uri daca are astfel de pasiuni. In caz contrar poti diuscuta despre lucruri cat mai comune dar si cat mai banale, pentru a nu o ...plictisi. big grin Succes!

| Ineys a răspuns:

Salut, ma numesc Gigel
Vrei sa te intinzi nitel?
Sa-ti arat un degetel?
Si ce stiu sa fac cu el?

La 9 din 10 merge.
Cu aia 1 ramasa, trebuie sa abordezi subiecte legate despre crearea universului, existenta zeilor, scopul vietii, nemurirea sufletului, etc.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Daca te intereseaza si ea, ca persoana, nu doar ca arata bestial si ti se scoala, scuza-mi limbajul, atunci ai cel mai bun subiect de conversatie.
Ce face, ce este, cum sunt ai ei, ce sperante de viitor, ce hobby-uri, etc samd.