| sakurabutterfly a întrebat:

Ce sunt inelele puritatii? ca tot aud de ele si habar nu am ce sunt.
de unde se cumpara? auzeam ca se graveaza ceva pe ele, ce anume?
pe ce deget se poarta?
{stiu ca nu am pus intrebarea la categoria corecta, dar e cea mai vizitata}
multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| Ma username a răspuns:

Ai pus intrebarea la categoria perfecta. inelul puritatii il poarta multe fete din america de obicei, dar si baietii.
Acesta reprezinta promisiunea dea nu face sex pana la casatorie si poate avea inscriptionat un mesaj pur ceva din suflet si se pune pe orice deget cred.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inelele puritatii simbolizeaza juramantul de a nu face sex decat dupa casatoriese graveaza tot felul de nesaje pe ele de genul puritate sau true love sau chestii din astea si se poarta pe degetul inelar de la mana stanga ca si o verigheta, eu personal port unul, sper ca am fost de ajutorbig grin