| username23 a întrebat:

Ce trebuie sa consum pentru ca sa am unghiile tari si sanatoase?

Răspuns Câştigător
| Deea_2510 a răspuns:

Laptele ajuta:* dar poti sa iti iei si solutie pentru intarirea unghiilor de la farmec si nu e scumpa deloc, te va ajuta sau daca nu vrei stiu ca uleiul de masline caldut(cat suporti de cald) ajuta.iti pui degetele in ulei de masline cam 20 de minute jumatate de ora in fiecare zi si vei avea niste unghii de invidiat.si eu am incercat si a mers! succes:*

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Calciu.
Gasesti in: lapte, oua, etc

| BRG a răspuns:

Pește, morcovi, salată verde, tot ce este verde, și mai ales sucuri, de morcovi, țelină, castravete, urzici, pătrunjel, leurdă, lucernă. leuștean, ștevie.

Răspuns utilizator avertizat