| CrazyYoyo a întrebat:

Ce vitamine si cate vitamane are Brocoli?
Daca il mananci crud cu sare are mai multe vitamine?
Sau daca e gatit are mai multe vitamine?

P. S: scuzati categoria:*:*

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Brocoli, denumit si conopida verde, este un aliment cu proprietati terapeutice foarte eficiente. Bogat in vitamine (C, complexul B), minerale (calciu, magneziu, zing, mangan, fier, potasiu, zinc, seleniu, fosfor) poate preveni afectiuni dintre cele mai complicate.

1 răspuns:
| Leillah a răspuns:

Bunahappy
Intr-adevar,raspunsul lui VeşnicRătăcitoare este potrivit, dar daca il gatesti nu are cum sa aiba mai multe vitamine, ci din contra isi pierde din ele prin fierbere.