| anonim_4396 a întrebat:

Ceau. La cat timp se masturbeaza un barbat?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde, nu e o perioada determinata. Cartile de medicina si psihologie sustin ca un ritm fiziologic pentru un adolescent fara activitate sexuala este de 2-3 episoade pe saptamana, cu pauze mai lungi in perioadele ocupate. Exista baieti dependenti de masturbare care o fac chiar zilnic, dar asta, in timp, duce la probleme de potenta. Fiindca masturbarea este normala, dar abuzul determina probleme

| R3sPeCt a răspuns:

Hai ca e buna intrebarea! Te poti masturba cand simiti si ai placerea! Io am momente cand o fac si de 3 ori pe zi si cand o fac si o data la saptamana, depinde in ce conditi e prietena! deci cand vrai tu happy asa ca mergi linistit in baie si punete pe zugravitwinking

| Constantin112 a răspuns (pentru R3sPeCt):

Bun raspunsul rolling on the floor)))))
Oricum daca ai prietena nu vad de ce te-ai mai masturba...-_- dar na fiecare cu ale lui laughing.

| R3sPeCt a răspuns (pentru Constantin112):

Nu sti mai omule vorba!,, Ce face omul cu mana lui e lucru manual,, si apoi gagicamea cand e pe ciclu, stau si fac lucru manuallaughing)))ca nu am incotro

| Constantin112 a răspuns (pentru R3sPeCt):

Like a Bo$$ rolling on the floor)))))))))))))))))))))

| RAY a răspuns:

Depinde de fiecare in parte, dorinta sexuala e mai puternica la pubertate si scade pana la batranete

| Azµre a răspuns:

Niciodată dacă îl duce capul!

| Duucu a răspuns:

De 5 ori pe zi.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Nu e o perioada determinata.
Se masturbeaza cand se excita.

| неизвестныйй a răspuns:

Depinde de vârstă şi cât de mult duce lipsă de păsă.

| bernik a răspuns:

Cand simte nevoie, de obicei :d

| GabyGabytzzu1999 a răspuns:

Cand iti vinewinking