| Ruxandra_2053 a întrebat:

Ciao as avea si eu nevoie de un sfat...eu si mama eram foarte apropiate, poate si pentru. faptul ca tata ne-a parasit cand aveam eu 2 ani dar de 1 an mama a cunoscut un barbat si de atunci relatia mea cu ea s-a dus de rapa, ea continua mereu sa imi spuna ca eu sunt cea mai importanta pentru. ea dar eu sincer nu mai am incredere in ea. A trebuit sa ne mutam in Italia cu acest barbat, eu sincer nu am nimic cu el dar din cauza lui mama nu mai este prietena mea! Poate ca sunt eu geloasa pentru.ca petrece cu el mai mult timp dar mie sincer mi se pare ca acest barbat este un obsedat sexual, se culca cu ea in fiecare noapte si pe deasupra camera lor este aproape de-a mea iar noi de obicei tinem usile deschise, iar noaptea cand inchide usa eu ma trezesc si pur si simplu incep sa tremur toata cand ii aud iar dupa cand iasa mama si merge in baie, daca ma vede vine si ma pupa si imi spune ca pe mine ma iubeste cel mai mult! Eu nu stiu dar pur si simplu, imi este scarba cand ii vad.nu ii mai suport va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac.Multumesc Mult!
Poate ca gresesc eu si sunt prea copila, poate ca vreau sa fie din nou cum era adica o viata linistita fare el!

9 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Sentimentele care le ai sunt normale, ai iubito si inca o iubesti pe mama ta si de acea acum cand vezi ca ea isi petrece timpu si cu altcineva esti, umpica geloasa pentru ca ai sentimentul ca el iti ia mama de langa tine, si tie greu de aceptat ca mama ta iti da atentie si dragoste si altcuiva.
Dar gandeste-te la un lucru, mama ta e o finta umana, si tuturor le place sa aiba pe cineva alaturi noaptea sa te tina in brate si sa iti spuna ca te iubeste, ea e o femeie asa ca si tine si ca orice femeie are o nevoie care nu poate si satisfacuta deacat intr-un cuplu, asa ca las-o sa isi refaca si ea viata, are dreptul sa fie fericita, a suferit destul.
Te asigur ca in timp vei realiza si tu asta si nu iti va mai fi asa de greu sa te adaptezi la noua situatie.

| AndaWest a răspuns:

Nu e obsedat el, mamei tale iy place ca dk nu nu accepta, si dk ea tot tipa tipa si u mai tare si zi-i sa inchida macar usastraight faceeu am patit la fel ca tine dar m-am resemnat

| 1micdamare a răspuns:

Mai draguto...retardatul ala, asa cum ii spui tu, iti cam pune painea pe masa sa ai ce baga in burta! e normal sa faca sex in fiecare noapte ca de-aia s-a incurcat cu maica-ta.
in plus, daca esti deranjata de sexul altora, de ce nu iti gasesti un pusti sa te arda si pe tine?
daca era tatal tau, mai erai suparata pe sexul lor in fiecare noapte?
esti egoista si nu iti lasi mama sa isi traiasca si ea viata! gresesti!
pe tine te iubeste ca pe fiica ei, iar pe omul ala il cam foloseste tot pentru tine, ca sa ai tot ce iti trebuie, sa iti asigure o viata fara griji!
asa ca, egoisto cauta sa iti faci o viata normala cu prietenii si colegii, desi pentru tine va fi cam greu fiindca esti o fire inchisa si rautacioasa.asta e, vei avea o viata grea!

| Delete a răspuns:

Citi ani ai? eu cred ca ai mai putin de 16, te gresesti tu, la mine e la fel tata nea parasit cind aveam 4 ani si acum sunt in Italia cu mama si ea mai este cu un barbat dar nu sunt in potriva, ca asa e veata ce sa faci. tu inca nu intelegi bine viata si de asta vb asa sunt sigur ca cind o sa cresti mai mare o sa intelegi si o sa iti dai seama ca nu aveai dreptate si ca mama ta cu adevarat te iubeste cel mai mult pe tine si ca e gata sa faca orce pentru tine, trebuie sa o intelegi ca si ea e femeie si simte si ea nevoia de a avea un barbat si plus de asta e greu sa cresti un copil singura.

| Delete a răspuns:

Pai daca vreii zii sa faca putina liniste noaptea.
Si ar fi bine sa fii putina indefereta, lasa-i sa faca ce vor ei.
Tu traesteti viata ta!

O sa cresti mai mare
Si o so intelegi pe mama ta

| DoarImpreuna a răspuns:

Salut Ruxandra

Reactia ta este una normala. Ai avut o relatie apropiata cu mama ta iar acum orice alt lucru s-ar interpune in aceasta relatie este "dusman". Trebuie sa realizezi ca oamenii au nevoie de relatii iar mama ta nu face exceptie.

Pentru a fi mai usoara situatia ta incearca daca se poate sa vorbesti cu mama si sa ii spui ce simti. Poate este posibilitatea de a iti schimba camera.

Nu stiu cati ani ai ca sa stiu sa iti ofer mai multe detalii ajutatoare.

Fii tare. Viata e dura dar trebuie traita.

| CrazzyDoll_9353 a răspuns:

Buna :* este o situatie cam complicata pentru tine. iti e greu sa accepti ca mama tata are un barbat in viata ei si ala nu e taicatu.iti e greu sa accepti sa o imparti cu o alta persoana. dar ai incredere in ea! tu esti ce are mai scump pe lume si sa stii ca daca ar trebii sa aleaga intre tine si acel om fii sigura ca tu ai fii alegerea ei. intelege'o si pe ea. pur si simplu are nevoie de o prezenta barbateasca in viata ei, si poate ca si tu ai. icearca sa vezi relatia lor pozitiv.

in legatura cu sexul.mhmm.poate ca ar fi bine sa vorbesti cu mama ta. spune'i ce te deranjaza. spune'i ca daca au nevoie de timp ( stii u pentru ce ) ca esti dispusa sa le acorzi si poate nu mai fac ce nu iti place tie laughing in prezenta ta.

eu zica sa stai linistita. o sa se rezolve tot :*

app ce varsta ai? ( daca nu sunt prea indrasneata :-s )

bafta! ai grija de tine!

| Ruxandra_2053 explică:

Mda am mai putin de 16 ani, dar nu cred ca asta conteaza! nu pot vorbi cu ea niciodata pur si simplu incepe sa urle tot timpul si imi spune ca trebuie sa ma comport bine cu el si ca nu trebuie sa imi permit sa ii vorbesc urat ca:"el tine la mine si ca tot timpul o sa fie alaturi de mine"blablabla ii doar un retardat, eu nu mai stiu cum sa ma comport. daca tac incepe mama sa urle, daca incerc sa vorbesc cu ea la fel.Eu vroiam un sfat oricum multumesc celor care mi-au raspuns, sunteti chiar de ajutor.Acum as vrea sa va intreb, ce ar trebui sa fac, sa fiu indiferenta? adica sa nu-mi mai pese de ea...sau ce? multumesc Mult!

| Ruxandra_2053 explică:

Bun deci in primul rand, da poate ca gresesc eu, dar sunt adolescenta si nu cred ca eu pus aici o intrebare ca sa imi raspunda unii cu jigniri.nu-ti convine de ceea ce am scris simplu:Kill yourself.mm n-am inteles ce dracu vrei, daca scrii numa ca sa jignesti oameni mai bine nu mai aprinde netul ala.Eu vroiam doar un sfat si uite ca sunt persoane care inteleg nu.'De ce nu-ti gasesti vreun pustii care sa te arda?'... Da n-am inteles cine te crezi frate esti chiar nesimtit/a.Ma rog eu nu vreau sa ma cert cu nimeni dar in astfel de situatii...