| mi4ai a întrebat:

Cine are orgasmul mai intens? femeia sau barbatul?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Daca e implicata Afectiv real si interactiv, iar el stie ce si cum sa faca, in conditii ok, EA intotdeauna Poate avea orgasmul mult mai intens, mai lung, sau in valuri, in cascada, etc... CREDE_MA! Daca ai sa stii sa te porti corespunzator cu ea si ea tine la tine, nu e (f)rigida, si vrea sa se simta bine, va invata si va putea, iar tu, constatand ce bine se simte, ai sa te bucuri si ai sa poti fi mandru! Multa tandrete, si... succes! (+, roag-o sa-ti descrie, dupa..., si ai sa vezi...)

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca a facut cineva cu adevarat comparatie (trebuie sa incerci ambele senzatii ca sa poti compara). Dar subscriu si eu la parerea ca femeia, tinand seama da comportamentul de dupa orgasm.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

ADDENDA: "Adevaratele Bucurii ale Dragostei sunt Bucurii ale Mintii!" CAMIL PETRESCU Nu putem alege costient, durata, intensitatea, nuanta, sau felul orgasmului, dar, cum totul e dirijat de sistemul nervos central, e clar ca doar de noi depinde ce si cum iese, Calitativ vorbind, pentru ca totusi suntem fiinte cerebrale, kit ca uneori pare ca o facem fara ...cap! Ar fi multe de discutat pe acest subiect...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Assiris, si Doamnele ejaculeaza! vezi stimularea punctului G, cat si a Mariei Sale - CLITORISUL!>>>... sau mai corect, in ordine inversa! "Pa cuvant"!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Bizarerii de pe net si orgasmul... la porci!
-postat de Cucui 26- septembrie 2008 15:41

Daca tipi timp de 8 ani, 7 luni si 6 zile, o sa produci suficienta energie pentru a fierbe o ceasca de cafea.
(E greu de crezut ca merita sa faci asta)

La porci orgasmul dureaza 30 de minute.
(In viata viitoare as vrea sa fiu porc.)

Cand te dai cu capul de pereti utilizezi cam 150 de calorii pe ora.
(Inca nu pot sa-mi iau gandul de la chestia cu porcul.)

Oamenii si delfinii sunt singurele specii care fac sex de placere.
(Oare de asta zambeste Flipper mereu?… Si porcii au 30 de minute de orgasm. Nu pare corect…)

Persoanele dreptace traiesc, in medie, cu noua ani mai mult decat cei stangaci.
(Daca esti ambidextru se imparte diferenta?)

Furnica poate ridica de 50 de ori propria greutate, poate trage de 30 de ori propria greutate si intotdeauna cade pe partea dreapta cand se imbata.
(Au platit oare contribuabilii pentru aceasta cercetare?)

Dracii-de-mare au peste 27, 000 papile gustative.
(Oare ce poate fi atat de gustos pe fundul apei?)

Puricele poate sari peste de 350 de ori lungimea trupului sau. Este ca si cum un om ar sari peste un teren de fotbal.
(30 de minute… poti sa-ti imaginezi? Si de ce porcii?)

Un gandac de bucatarie traieste noua zile fara cap, dupa care moare de foame.
(Groaznic… Incepi sa te minunezi de cat de sadici si bolnavi trebuie sa fi fost cei care au urmarit asta.)

Masculul de calugarita nu se poate imperechea cat timp are capul atasat de corp. Femela initiza sexul prin taierea capului masculului.
(Iubito, sunt acasa. Ce zici de…) (Ei bine, cel putin porcii sar peste acest aspect…)

Unii lei se imperecheaza de peste 50 de ori pe zi.
(In viata mea viitoare inca imi doresc sa fiu porc… calitatea inaintea cantitatii)

Fluturii gusta cu ajutorul picioarelor.
(O, doamne…)
(La astia este mai rau decat la dracii-de-mare)

Ochiul strutului este mai mare decat creierul sau.
(Cunosc astfel de persoane.)

Steaua de mare nu are creier.
(Cunosc si astfel de persoane.)

assiris
| assiris a răspuns:

Femeia, la barbat intervine si ejacularea pe cand la femeie este numai orgasm.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cine a fost in amandoua locuri ca sa stie? Parerea mea este ca intensitatea orgasmului depinde si de calitatea actului in sine - iubire nu doar sex. Subscriu la cele spuse de psiho - in schimb nu sunt de parere ca sunt femei frigide ci doar barbati care nu stiu sa se comporte, sau pur si simplu nepotrivire.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Amandoi... daca sunt pe aceeasi frecventa!

| otypa a răspuns:

Femeia

| ada a răspuns:

Din cate stiu eu, la femei intensitatea orgasmului este mai mare decat la barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orgasmul clitoridian este mai usor de obtinut dar cel vaginal este mai intens

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatul, imi dau seama din relatia pe care o am

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbatii necircumscrisi au orgasm mai puternic decat o femeie pentru ca in pielea netaiat a penisului se afla 20000 de terminatii nervoase plus 4000 in gland(femeia are 8000 in clitoris)