| Alanonimdepetpu a întrebat:

Cine e gay sau bi este asa din nastere? O persoana gay sau bi este atrasa sentimental de baieti? Ce poate cauza la un hetero atractie fata de penisuri?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Orientarea sexuala a fiecarei persoane este inscris in genele sale, chiar din momentul procreerii sale. Persoanele care au orientarea homosexuala (persoanele gay) sau cea lesbiana, sunt atrasi de persoane de acelasi sex cu ei/ele. Persoanele bisexuale sunt atrase de regula intr-o masura aproximativ la fel de mare de ambele sexe, fata de care intensitatea dorintei sexuale este cam aceeasi. Se poate aprecia/considera ca in cazul persoanelor care au orientarea cert heterosexuala, dar in anumite situatii ar putea totusi simti si sentimente de atractie fata de penisuri, cel mai probabil la ''periferia'' orientarii sexuale predominante, exista o mica ''particica'' sau o ''influenta'' de orientarea bisexuala. Sanatate!

| Alanonimdepetpu explică (pentru corbulalbrosu):

Dar sunt hetero si o sa treaca cu timpul, nu?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alanonimdepetpu):

Acum 6 minute | Alanonimdepetpu explică (pentru corbulalbrosu):
Dar sunt hetero si o sa treaca cu timpul, nu?

Cu putina vointa si o hotarare impusa in mod sigur DA. Totul va depinde numai si numai de convingerea si hotararea expresa a ta.

| mihai69 a răspuns:

Da;
De obicei, da;
Nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Genetic, fiecare dintre noi, suntem intr-o oarecare masura bi sau gay. Depinde de fiecare individ in parte cat decide sa experimenteze aceasta latura a personalitatii lui.
Daca un baiat/ barbat e curios, incearca sa faca sex si cu un barbat o face, si va deveni bi; daca ii repugna (il scarbeste) ideea, nu va incerca niciodata acest lucru si va ramane heterosexual.
Depinde de fiecare in parte!