| ASimpleUser a întrebat:

Cine imi spune in ce limba este si ce inseamna urmatoarea fraza primeste funda „seorang teman yang memerlukan adalah teman memang" (scuze de categorie, dar e cea mai vizionata)

Răspuns Câştigător
| Altair92 a răspuns:

Este in Indoneziana. Se traduce "Un prieten de nevoie (sau care te ajuta la nevoie) este intr-adevar un prieten. Poti intra pe google translate.happy

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Un prieten de nevoie este un prieten, într-adevăr (tailandeză).
O zi cu zâmbet să ai!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Scuze @klawdiw, indoneziană am vrut să scriu, dar mi-e greu să mă împart între cratiță șă computer...

| madasuk a răspuns:

Turca

| foreigneyes a răspuns:

Indoneziană.

| ASimpleUser explică:

Este malaeza si se traduce „prietenul la nevoie se cunoaste" dar totusi va dau voturi si trag la sorti cui ii dau fundita