| BarbieDoll_5756 a întrebat:

Cine imi traduce din germana in romana :

Gerd holt aus die Schachtel mit dem".-Spiel!"aus dem Schrank. Darin sind der Spielplan unde die Männchen. Edda bringt den Lederbecher. Sie ist jünger, sie kann aber die Spielregeln unde auch schon spielen. Sie ist sehr stolz, wenn ihre Geschwister unde deren Freunde auch mit ihr spielen, " Darf ich heute allein auf dem Spielbrett fahren? "sagt sie.
"Ja, das drafts su schon", sagt Gerd. fang aber nicht wieder zu streiten an! " Zuerst wurfeln sie. Die gößte Zahl hat Martin. Er darf als erster weiter würfeln unde losfahren. Er spielt mit den grünen Männchen. Dann gehen die roten, die blaune unde gelben Männchen auf die Reise. Oh, das ist aufregend! Edda hat großes Glück. Martin unde Gerd können sie nie hinauswerfen. Drei rote Steine stehen schon in ihrem Nest. Auch der vierte ist fast schon drin. " Ich brauche nur noch einen Dreier", jubelt sie. Doch jetzt würfelt Martin: eins, zwei, drei, vier,-unde schon ist Eddas Männchen raus.

Multumesc anticipat :*!

2 răspunsuri:
| Biscuiteee a răspuns:

Gerd iese din cutie, cu "joc.-" din dulap. Acesta este planul de joc Nico & Vlad masculi. Edda aduce cupa din piele. Ea este mai mic, dar poate juca, de asemenea, acest joc chiar normele Nico & Vlad. Ea este foarte mândru atunci când fraţii şi surorile lor, Nico & Vlad prietenii lor de a juca cu ea, "mai am acum merge singur pe bord?", Spune ea.

"Da, proiectele de mai jos", spune Gerd. fang, dar nu să se certe din nou! "În primul rând ei cuburi mai mare cifră străine a Martin. El poate rula pe prima pornire de conducere Nico & Vlad. El joacă cu omuletii verzi. Apoi mergeţi la roşu, galben Nico & Vlad masculi Blauner pe călătorie. Oh, asta e interesant! Edda a mari... din fericire Martin Nico & Vlad arunca Gerd nu poate niciodată să trei pietre roşii sunt deja în cuibul lor, a patra este aproape acolo, "Am nevoie doar de o pălărie," le-au bucurat, dar Martin acum zaruri: unu, doi, trei, patru, este deja Nico & Vlad-Eddas dau seama.

| XxAndreiMasterxX a răspuns:

Gerd iese din cutie, cu "joc.-" din dulap. Acesta este planul de joc Nico & Vlad masculi. Edda aduce cupa din piele. Ea este mai mic, dar poate juca, de asemenea, acest joc chiar normele Nico & Vlad. Ea este foarte mândru atunci când fraţii şi surorile lor, Nico & Vlad prietenii lor de a juca cu ea, "mai am acum merge singur pe bord?", Spune ea.

"Da, proiectele de mai jos", spune Gerd. fang, dar nu să se certe din nou! "În primul rând ei cuburi mai mare cifră străine a Martin. El poate rula pe prima pornire de conducere Nico & Vlad. El joacă cu omuletii verzi. Apoi mergeţi la roşu, galben Nico & Vlad masculi Blauner pe călătorie. Oh, asta e interesant! Edda a mari... din fericire Martin Nico & Vlad arunca Gerd nu poate niciodată să trei pietre roşii sunt deja în cuibul lor, a patra este aproape acolo, "Am nevoie doar de o pălărie," le-au bucurat, dar Martin acum zaruri: unu, doi, trei, patru, este deja Nico & Vlad-Eddas dau seama. Funda?