| X221X a întrebat:

Circumcizia trebuie sa o faci doar atunci când ești mic sau nu contează varsta

14 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu contează vârsta, dar e recomandabil s-o faci după pubertate.

| X221X explică (pentru mihai69):

Am 16 ani deja am trecut de pubertate problema e că din cauza la pubertate penisul din alb sa făcut un fel de cafea cu lapte dar asta e viața

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

De ce dupa? happy

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca să nu mai crească organul după aia.

| X221X explică (pentru mihai69):

?

| mihai69 a răspuns (pentru X221X):

Depinde pentru ce faci operația. Pentru a scăpa de fimoză, de obicei se practică doar o mică incizie a pielii prepuțului. Dacă se face asta în copilărie, odată cu modificarea dimensiunilor de la pubertate, se poate întâmpla ca fenomenul fimozei să reapară, trebuind să se repete operația.

| X221X explică (pentru mihai69):

Și e rau

| MihaiNicu23 a răspuns:

De regula cand esti mic dar daca ai probleme si cand esti adult.

| X221X explică (pentru MihaiNicu23):

Nu am probleme e ok îl am de 17 cm dar exact pe partea pieli am multe coșuri și 2 puncte maronii și vreau să scap de ele

| X221X explică (pentru MihaiNicu23):

Este vreun risc la circumcizie dacă da care

| AliGab a răspuns:

Pentru ce ai vrea sa faci asa ceva?

| Bernardus a răspuns:

Se poate face la orice varsta. Se vindeca mai greu la adulti decat la copii mici, dar poate fi facuta

| kingdrlove a răspuns:

Vârsta maximă pentru circumcizie se învârte în jurul a 35 de ani. Ulterior crește riscul de a apărea complicații.

| X221X explică (pentru kingdrlove):

Heeehehe am abia 16 am timp să mă gandesc