| hloppp a întrebat:

La ce varsta sa face circumcizia la baieti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rabbit2014 a răspuns:

Se face si la noi, nu e numai pentru religie este si medical

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Depinde de cultul caruia ii apartine baiatul, musulman sau mozaic.

| hloppp explică (pentru mira):

La noi in Romania se face asa ceva? Daca da la ce varsta?

| rabbit2014 a răspuns (pentru hloppp):

Se face si la noi, nu e numai pentru religie este si medical

| StartingANewLife a răspuns:

Poti face aceasta interventie cand vrei, insa e important sa te informezi cu privire la riscuri si sa le pui in balanta cu beneficiile.
din punct de vedere strict medical, nu se recomanda deoarece glandul, nemaifiind protejat, se va desensibiliza, se va usca si-ti va produce numeroase neplaceri. singurul argument demonstrat pro-circumcizie este acela ca astfel se poate mentine un penis mai curat.
parerea mea e ca, pe acelasi pricipiu ar trebui si noi, femeile, sa ne taiem labiile mici pentru ca si ele retin secretii daca nu sunt curatate cum trebuie. ceea ce mi se pare o prostie.

| rabbit2014 a răspuns:

Se face cand vrei, de preferat cand esti mic.