| Michael6996 a întrebat:

Cit de deasa trebuie ca sa fie masturbarea fara a aduce daune sanatatii?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Odata pe luna.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sanatatii nu dauneaza, doar potentei. Se accepta ca normal ritmul maxim de 2-3 episoade pe saptamana, incepand pe la 14, 5-15 ani si incheindu-se la inceperea vietii sexuale.

| glamour a răspuns:

Nu dauneaza. Poate decat psihic daca devii dependent de asta(slabe sanse) Deci n-ai decat sa te masturbezi de cate ori vrei tu, dar normal ar fi sa faci mai mult sex decat sa te masturbezi.

| missbee a răspuns:

Până-ți crește păr în palmă e OK.

OMG r you serious?!?!

| ruPfashu a răspuns:

N-am auzit pe nimeni sa fi murit din masturbare. Acuma depinde... poate ai inventat tu vreo tehnica mai periculoasa. Whatever. Spor la munca! rolling on the floor

| EnjoiProSkater a răspuns:

Ce intrebari mai va debiteaza copii da dauneaza...

| Zazu a răspuns:

Masturbarea dauneaza doar potentei si implicit relatiei cu prietena ta.E foarte comuna la adolescentei,cunoasterea corpului,pentru a controla timpul unui act sexual,ajuta in ejaculari precoce. Dupa o anumita varsta dauneaza potentei,erectia este mai slaba chiar daca contactul este mai lung, erectia revine la un anumit nivel dupa o recuperarea mai larga decat dupa un contact sexual.Te obisnuiesti sa fii mecanic, sa faci sport.