| mikutza a întrebat:

Cit de mult conteaza grupa sangvina atunci cind vrei sa faci un avort?

Răspuns Câştigător
| Elena0210 a răspuns:

Sincer nu stiu!
Dar gandeste-te bine daca vrei sa faci un avort! O sa regreti mai tarziu! Gandeste-te ca acel copil nu are nici o vina! In plus tu esti anesteziata dar el nu. Il taie pe viu, si apoi il "reface" sa vada daca sau scos toate partile corpului. Gandeste-te cum te vei simti stiind ca ai tiai omorat propriul copil!
Eu tiam dar un sfat! Nu o lua in nume de rau! Dar eu zic sa te gandesti bine!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu are nicio relevanta, doar daca s-ar pune problema unei trasfuzii. Mira

tundenana
| tundenana a răspuns:

Grupa sanguina nu conteaza insa conteaza rh-ul daca ai rh-ul negativ atunci un avort poate fi daunator la urmatoarea sarcina pe care o vei avea, deoarece intervine incompatibilitatea de rh... tu ai rh negativ si bebe are pozitiv... pot intervenii multe probleme care pot duce pana la decesul bebelusului sau a mamei... de aceea daca ai rh negativ imediat dupa avort trebuie sa faci un vaccin - anti D - injectare de gamaglobuline anti D care va neutraliza hematiile de rh pozitiv ajunse in sangele "gravidei"...
Pt detalii mai multe cauta pe net despre rh-ul negativ... fiecare femeie care face un avort, sau este insarcinata este obligatoriu sa isi cunoasca rh-ul... pentru ca este crucial in urmatoarea sarcina... multa sanatate

| 38499388seby29 a răspuns:

Dece vrei sa faci avort? nu-i bine sa omori o viata care deja exista!

| mikutza explică:

Lory sa stii ca nu vreau sa fac avort...nu sunt insarcinata si nici nu m-am gandit sa fac acest lucru vreo data...era doar o intrebare...