| romanita44 a întrebat:

Cred ca am facut ceva grav.acum un an un tip cu care mai fusesem acum 3 ani, m-a vrut inapoi, sa fim impreuna. o buna perioada am vorbit doar la telefon, eu nu eram decisa sa ma intorc la el.pana la urma m-am despartit de cel cu care eram si inceput relatia cu acest tip. vreo 2 luni a fost frumos, mergeam la el seara de seara, ma suna, mergeam si la pranz si mancam impreuna. intre timp fostul meu prieten il mai aslta cu mesaje, ii spunea noului meu prieten ca ii e dor sa se culce cu mine, chestii de genul acesta.pe mine m-a flatat ca inca ma cauta, nu mai tineam la el dar ma gandeam ca putina gelozie nu strica. dupa vreo 4 luni, au aparut problemele, mi-a spus ca nu ne potrivim, ca suntem diferiti, ca eu trebuie sa ma marit si ca e timpul sa fac copil neaparat, o perioada ne-am despartit, apoi eu m-am imbolnavit rau si ne-am impacat dar lucrurile se degradau intre noi.eu am tinut cu dintii de relatie, nu vrioam sa il pierd, fostul meu prieten isi mai baga nasul, se mai injurau la telefon, pana cand l-am vazut pe actualul, adica acum 2 saptamani, cu alta in masina, se duceau la parintii lui acasa.cand l-am intrebat, a negat totul, desi la el acasa am gasit niste produse cosmetice de dama si...niste teste de ovulatie. am fost socata si cred ca am reactioanat cam naspa.cu o luna inainte m-a sunat o tipa si mi-a spus ca e logodnica lui si sa dispar, a primit si el niste mesaje de la o persoana care i-a vb cam urat, persoana care imi spusese ca e logodnica lui... el a negat ca ar cunoate-o pe acea"logodnica", a zis ca poate e o fosta iubita de acum 10 ani(!) care vrea sa se razbune pe el(dupa 10 ani?). in fine, ne-am despartit acum 2 saptamani, eu sunt total debusolata, mi-a reprosat ca viata mea e banala si plictisitoare, ca nu ne potrivim, insa el nu a incercat sa ma bage in cercul lui de prieteni, nu am iesit niciodata, nu am avut nicio vacanta impreuna.de ce m-a luat din relatia in care eram, de ce mi-a incurcat viata? ce a vrut el cu mine, de fapt? noi mai fusesera acum 4 impreuna si in principiu deja ne cam cunosteam.

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Fostu era invidios pe relatia ta. poate ca inca mai tine la tine si de aia nu te lasa in pace nu acceapta ca a pierdut. iar despre actualu cred ai fost "amanta" cum ar veni doar sa distrat cu tine poate ca in per aia era certat cu logodnica lui.

| Mirela_7378 a răspuns:

Mai fostul vroia sa nu fi tu fericita cu actualul.iar despre actualul care acum e ex si el.pai e chiar nesimtit.a vrut aceasta relatia pentru a uita de fata cu care mai era.sau daca a vazut ca inca fostul te mai cauta si-a cautat si el alta.

| ravens a răspuns:

Buna poate a vrut o aventura si sa complicat situatia?