| curdupel a întrebat:

Credeți ca vrea sa fie suprem sau pur si simplu alintat?! Vrea mereu sa fie curat in casa, mâncarea pregătită si in fiecare zii diferită! Vrea sa aibă hainele pregătite dacă iese afara, vrea sa ii pun eu Șosetele in picioare, sa-i tai unghiile de la mâini inclusiv de la picioare, nu accepta nici in gluma sa i-l împing ( nici el nu a făcut asta niciodată ) sau sa ii spun sa m-a ajute la curățenie nu m-a mai gândesc sa facă el singur! Sa nu fie deranjat la telefon, cafea in fiecare dimineața adusă la pat! Eu am stat si m-am gândit ori el vrea sa facă din mine "femeia perfecta" mai exact sa m-a învețe sa fiu pe placul lui, ori eu sunt atât de genera si oarba de iubire sa văd asta!? Menționez eu am 18 ani si el 32! Stiu sigur ca m-a iubește, nu mai dau exepmle, deci sa nu îmi Spune-ți ca nu m-a iubește! Si nici sa comentati diferența dintre ani! Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vrea o femeie simpla, care doar sa i se supuna si sa il slujeasca. El sa fie capul necontestat al familiei, sa fie ascultat in toate, sa ia toate deciziile iar tu sa i te supui fara cracnire.
Nu e nimic in neregula atata timp cat nu vrei viata ta, libertate, deciziile tale. Trebuie doar sa accepti supunere deplina la deciziile lui. Orice nesupunere se va termina rau pentru tine (un astfel de barbat te poate chiar omori daca nu i te supui, fiindca nu te considera tocmai un om, ci ceva intre un animal supus si o jumatate de om fara minte si suflet). Daca pe tine nu te deranjeaza sa intri in jug si sa renunti complet la tine, e ok. Nu ma indoiesc ca te iubeste, sunt extrem de rare femeile atat de supuse care sa nu aiba nici un fel de dorinte pentru ele insele, care sa-si vada toata viata ca pe o sclavie continua. In ziua de azi femeile au studii, cariera, demnitate, vor sa decida singure, sa fie libere, sa aiba banii lor pe care sa-i cheltuiasca asa cum vor, sa ia hotarari privind casnicia, copiii, proprietatile, votul folosindu-si mintea lor. Tu esti din acele femei care nu vor nimic din toate astea, se multumesc sa li se dea acoperis deasupra capului si mancare, in schimb oferind supunere perfecta. Nici unul din voi nu are mari sanse sa gaseasca un alt partener, asa ac e bine sa tineti de relatia asta. El nu va mai agsi altundeva o servitoare atat de supusa, iar tu vei gasi cu greu un barbat dornic sa fie stapan si nu partener, care sa accepte genul asta de singuratate in doi (decizii luate de unul singur, nici un partener de discutie)

32 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Oamenii in general sunt comozi si au tendinta sa ii lase pe altii sa le faca treaba, dar nu e bine sa fie lasati sa faca asta pentru ca li se strica caracterul.

Răspuns utilizator avertizat