| selfish lover. a întrebat:

Credeti ca dragostea adevarata invinge orice obstacol?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea invinge numai daca,, exista doi", nu numai unul care sa vrea, sa doreasca sa fie impreuna, altfel este in zadar, desi uneori, hai sa recunoatem, ei doi se iubesc enorm, se potrivesc in toate si totusi, o forta mai presus de toate ii impiedica sa fie impreuna, dar aceste cazuri sunt extrem de rare.succes! Dragostea se lupta, se cere, se primeste si daruieste!

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu, mi-ar placea sa cred asta. Cred totusi ca unde dragostea este dublata de respect, intelepciune si prietenie, toate obstacolele ar putea fi invinse.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Întotdeauna dacă sunt amândoi în aceeași căruță.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. Nici pe departe.

| Razvan a răspuns:

Aste-s sunt basme.Numai in romane intalnesti povesti de iubire adevarata si izolat cateva cazuri rasar stingher si in realitate dar la prima bruma se ofileschappy

| Alisa a răspuns:

DA! Oricare ar fi el, dar doar daca iubirea e adevarata si reciproca din partea ambilor parteneri!

| Farcas a răspuns:

Daca e dragoste adevarata, pur, da, poate invinge orice obstacol.Eu sunt de parere ca daca ai dragoste si intelegere ai totul.

| Arthur a răspuns:

Depinde de cât de mare este dragostea, dar şi obstacolul.

| HBK a răspuns:

Ca orice lucru, surprinzator, dar si dragostea adevarata are o limita.Totul pana la un anumit punct(moartea).

| multimoak a răspuns:

Prin dragostea adevarata a celor doi protagonisti, orice obstacol este usor invins happy

| Sylx a răspuns:

Da cred! Am avut o astfel de dragoste si am trecut chiar prin multe alaturi de ea, dar nu a fost sa fie. Probabil ca timpul ne-a racit relatia la asta contribuind si distanta care ne despartea in ultima vreme. A facut ceva ce nu ma asteptam, iar efectul a fost inevitabil. Dar poate nu a fost dragoste adevarata...nu stiu ce sa spun.

| cristina_3322 a răspuns:

Da invinge orice obstacol. dar depinde si cat de dispusa esti sa lupti cu adevarat.

| Te besk a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaa:X:X:X

| Ana-Maria94 a răspuns:

Da, aproape orice obstacol, adica daca iubesti cu adevarat invingi totul.

| adelaadelina a răspuns:

Cu siguranta ca da

| nestlebaby a răspuns:

Categoric Da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, candva credeam ca dragostea adevarat invinge totul, dar un lucru este atat de mare incat iti distuge relatia incet, incet...
DISTANTA!