| crisss_5134 a întrebat:

Credeti ca dragostea la distanta rezista? Adica am un prieten dar locuieste in alt oras si vine in bucuresti doar vara.Multumesc

Răspuns Câştigător
| kaTTsu a răspuns:

Dragostea poate veni de oriunde, iar in problema ta din contra este mult mai rezistenta imagineaza-ti ziua in care ai sa te intalnesti cu el cate iubire se va prabusi peste tine pentru ca el se va indragosti si mai mult decat atunci cand vorbeati pe mess sau telefon

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai ce sa zic, totul depinde de voi. DAca va iubiti cu adevarat relatia poate sa reziste, desi tentatia e mare, iti dai seama; atat tu cat si el cunoasteti fete, baieti, e cam greu.Depinde si cat timp aveti impreuna si multe altele...totusi tind sa cred ca iubirea poate rezista daca e adevarata si sincera. DAca aveti incredere unu in altul si exista o buna comunicare, se poate.

| Dominicc a răspuns:

E bun.
tine... si asa la distanta.
va distrati vara si apoi mai tineti legatura.
dacc va iubiti si aveti incredere totu e super.

| cristina_3322 a răspuns:

Da eu cred ca dragostea la distanta rezista... eu am un prieten de 6 luni si este la distanta...si incercam amandoi sa vedem cum sa facem sa ne vedem. pe zi ce trece simtim cum ne iubim tot mai mult si avem dorinta de a fi unu langa altul tot mai mult.

depinde de persoane. la mine rezista pentru ca avem incredere si ne demonstram unul altuia ca suuntem fideli relatiei.

| gabitza_6878 a răspuns:

La mine dragostea la distanta a durat 9 luni...si din cauza lui s-a rupt tot angry
am descoperit ca era cu alta...si am plans ca o proasta dupa el, ca sa aflu abia dupa 2 luni de la despartire ca e un mare mitocan
daca al tau nu e ca fostul meu, o sa reziste. daca e ca fostul meu prieten...pregateste-ti servetele

| Florry19 a răspuns:

Oricît de posibil ar părea la început, cu timpul pot interveni anumite lucruri care vă vor distanţa şi mai mult.Mai ales neîncrederea.
Dacă vrei să aveţi o relaţie serioasă, NU este răspunsul meu.

| andrei90tm a răspuns:

Hmmmmm...
eu unul nu cred dar sunt multe cazuri in care rezista. happy
daca il iubesti si ai incredere in el ca nu umbla pe la alte vagaboande... tongue

| PaStiLuTzEcUeFeCt a răspuns:

Da rezista
eu numa vara ma inalnesc ca uby mew si tine suntem de 2 ani si jumatate impreuna in 14 iulie facem 3 ani de cand suntem impreuna si tine sa stii

| lilien a răspuns:

Nu

| crisss_5134 explică:

Multumesc pentru rasunsuri

| cristina1111 a răspuns:

Dragostea cit de mare distanta... dar totush exista mersi...