| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca este ciudat sa astepti baiatul potrivit/o relatie serioasa ca sa faci dragoste chiar daca nu mai sunt virgina?
Am 21 de ani si mi-am pierdut virginitatea la 18, (de atunci nu am mai facut sex deloc) experienta nu pot zic ca a fost rea dar m-a lasat simtindu-ma nerespectata. Iubitul de atunci parea atat de dragut si imi repeta ca ma respecta dar ma si presa mereu sa facem sex, chiar de la a doua intalnire a vrut, desigur pe atunci nu-mi dadeam seama si il credeam. In cele din urma am facut acest pas dar intr-un mod gresit as spune. A intrat complet dupa ce mi-a zis ca doar atinge cu varful si a facut-o fara prezervativ, el stiind ca nu iau anticonceptionale. Dupa ce a intrat si-a pus prezervativul si am continuat dar el prima data a facut asta fara acordul meu. Nu pot zic ca a fost ceva traumatizant pentru ca eram pregatita, cred eu, de acest pas. Credeti ca e ciudat sa astept pentru o relatie foarte seriosa? Tot aud in jurul meu prietene care zic ca e ciudat sa nu faci sex cateva luni sau un an si eu nici nu zic de cei 3 ani... multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu consider, ca nu este nimic ciudat in asta. Nu totul se rezuma la sex. Din punctul meu de vedere, este chiar ceva super ok.
Mai bine asa, decat sa ajungi sa o faci cu orice prostanac si dupa aia tot tu sa regreti.

11 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

Da e foarte ciudat sa astepti atât, mai ales ca nu mai esti virgină. Chiar Nu vad rostul

| Alxblx a răspuns:

Este ciudat, și este nesănătos. Fă-ți iubit

| Nemessys a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ar trebui sa faci ceea ce simti tu nevoia sau ce te face fericita si fara sa te intereseze parerea celorlalti.
Daca simti nevoia sa faci sex sau neaparat sa-ti faci un iubit, atunci fa-o.
Daca totusi nu e nicio problema si esti dispusa sa astepti pentru cineva anume, atunci la fel, nu e nicio problema. Nu iti zice nimeni ca trebuie sa faci azi cu unul, maine cu altul si tot asa. Conteaza ca tu sa fii impacata sufleteste si cred ca o sa ai o parere mai buna despre tine stiind ca nu ai facut-o chiar cu oricine sau cu multi baieti, asa-i?
Dar vreau sa stii ca, daca-ti faci o relatie serioasa, sa nu ai cumva impresia ca ala o sa fie ultimul tau partener. Sunt sanse sa fie, dar nu vreau sa crezi asta ca dupa cine stie ce se intampla si iar suferi.
A da. si sa nu ai regrete mai tarziu. Nu cred ca ti-ar conveni sa treaca toata tineretea prin fata fara sa faci nimic.

| Adry05 a răspuns:

Fă-i ce vrei, ce contează ce cred alții? dacă tu nu simți să faci cu primul bărbat pe care îl vezi, foarte bine, așteaptă să apară cineva special. îmi place de ăștia de jos, toți îs „da fă-i fă-i că nu-i normal să stai fără" da dacă veneai și ziceai am făcut sex cu băiatu x și y „aa, k u r VOOO, cum poți să o faci cu 2 băieți?! " laughing))))))

| alina2k18 a răspuns:

O relatie serioasa se cladeste in TIMP.
Nu iti da nimeni nici o garantie ca daca e o relatie frumoasa in primele 2 luni o sa si rezistewinking
PS: nu trebuie sa iti repete ca te iubeste si respecta ci trebuie sa ITI ARATEwinking si sa te faca sa simti ca esti importanta pentru el, contezi si ii pasa de tine din orice privinta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deloc ciudat, chiar interesant.Cred că ar trebui sa-ti schimbi prietenele, așa e cel mai bine, că vrei ca nu poți fii manipulată de cei din jur, înspre rău nu neapărat înspre bine, personal nu aș putea avea încredere într-o tipa care nu rezista să facă sex nici măcar 3 luni de zile, stai liniștită că o să găsești partenerul potrivit care nu o sa te preseze cu chestia asta chiar te așteaptă, daca ești onesta cu el. Exista metode de a te "detoxifica" de trecut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e ciudat, sexul e fain numai când te simți respectată și când o faci pentru că-ți dorești, nu pentru că te-a presat X că ești într-o relație și,, trebuie''.

| Andreeush a răspuns:

Nu asculta ce zic alții sau ce gândesc prietenele tale.
Faptul că nu mai ești virgină nu înseamnă că trebuie să ai din prima relații sexuale cu fiecare băiat cu care vorbești.
Fă ceea ce simți tu, nu ce zic alții.

| SG1995 a răspuns:

Mai exact ce aștepți? Să vin un cavaler în alb? Sexul e important pe cât îl faci tu, eu zic sexul în sine nu e nimic magic, e un act fizic, devine ceva magic și cu adevărat magnific când o faci nu din nevoie, sau la cerere ci din dragoste.
Iar dragostea e nesigură fata mea, forma celui de mai sus, fă-ți iubit, nu va veni nimeni dacă aștepți, caută tu aceea persoană serioasă cu care poți comunica și poți fi deschis.
Nu există rețeta perfectă.

| Emma30555 a răspuns:

Abstinenta nu iti garanteaza ca vei intalni printul pe cal alb ci experienta de viata. Nu inseamna ca trebuie sa fii cu oricine ci sa cunosti oamenii sa ti dai seama de caracterul lor dar daca te inchizi in tine nu se va intampla asta. Lasa trecutul in urma nu i mai da importanta, daca intalnesti un baiat care sa iti placa da i o sansa.

| TPU2019 a răspuns:

Inlocuieste "prietene" cu "panarame" si dupa asta gandeste-te "ce iti cere pipota". Ce iti cere, aia sa faci, atat.