| danut2244 a întrebat:

Salut, acum 2 seri am făcut dragoste cu iubita mea, cu prezervativ, totul bine până când ea mi-a spus ca simte ca este uda eu știind ca nu am ejaculat, am continuat, am ejaculat la scurt timp după, 1-2 minute. Am verificat dupa prezervativul sa vad dacă era spart și nu curgea. Ea mi-a arătat ceva alb, exista sansa ca ea sa fie însărcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In interiorul vaginului in permanenta exista o cantitate mai mare sau mai mica de secretia vaginala normala denumita leucoree. In plus, in timpul actului sexual, glandele secretoare speciale care exista in mucoasa vaginala si in colul uterin, produc o secretie lubrifianta care are rolul sau de a lubrifia (unge) canalul vaginal pentru a permite penisului sa se miste usor inainte si inapoi prin canalul vaginal in timpul penetrarii. Aceasta secretie lubrifianta se produce de obicei in momentul in care fata simte placere si devine suficient de excitata. Secretia lubrifianta in amestec cu leucoreea si uneori si cu mucusul cervical se transforma intr-un lichid/o secretie al carui aspect, culoare si consistenta de obicei este foarte asemanatoare cu sperma ejaculata de barbati. Ar fi cazul ca pe viitor sa te informezi mult mai bine si corect, din moment ce ti-ai inceput viata sexuala. Sanatate!

| Sonia822 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ba, leucoreea e o boala, e o secretie anormala, de boala, nu e aia care arata ca e un organism sanatos. Daca ti-a zis vreuna ca are leucoree si e normal, e normal doar pentru ea laughing))))))) Seretia naturala trebuie sa fie transparenta. Aia a ta are o candidoza sau altceva laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Sonia822):

Acum 9 ore | Sonia822 a răspuns (pentru corbulalbrosu) :
Fa proasta, pentru a nu ramane in continuare imbecila, citeste si invata :
https://doc.ro/......eluri-este
Autor articol : Dr. Raluca Hera, Medic Primar Obstetrică Ginecologie, Doctor în Științe Medicale, Expert DOC
Descriere:
Dr. Raluca Hera este Medic Primar Obstetrica Ginecologie (2002 | UMF Carol Davila Bucuresti) și Doctor în Științe Medicale (2000 | TU Munchen, Germania).
A absolvit Universitatea de Medicină și Farmacie Carola Davila din București în 1992 și a început activitatea medicală în cadrul Clinicii Obstetrica Ginecologie a Spitalului Clinic Dr I Cantacuzino Bucuresti.

,, Leucoreea : de ce apare și de câte feluri este""

Scurgere vaginală albicioasă, gălbuie sau verzuie, leucoreea poate fi normală, dar poate fi și un semn de infecție. Această secreție poate proveni fie direct din vagin, fie din ovare, trompele uterine ori colul uterin. Leucoreea normală este subțire, transparentă și fără miros, cea anormală este galbenă sau verde, are un miros puternic și este însoțită de mâncărimi sau inflamație. Află în cele ce urmează din ce motive poate să apară leucoreea, în ce situații este considerată normală, cum se tratează scurgerea vaginală anormală și cum poate fi prevenită.

,, Ce este leucoreea ""

Secreția vaginală SAU leucoreea, (daca ai minte/intelect adecvat, vei reusi sa intelegi ce explica orice medic specialist in acest domeniu), este în principiu un aspect normal în viața fetelor și femeilor, fiind un fluid care păstrează vaginul curat și hidratat, protejându-l de infecții. Există mai multe tipuri de leucoree, în funcție de culoare și consistență, unele sunt normale, iar altele indică diverse afecțiuni și au nevoie de tratament.
Scurgerea vaginală normală este o funcție obișnuită a organismului, modalitatea prin care acesta curăță și protejează vaginul. Este normal ca secreția vaginală să apară la ovulație sau odată cu excitarea sexuală. Scurgerile anormale sunt cauzate, de obicei, de infecții.
Prostia si imbecilitatea este INFINITA, nemarginita. rolling on the floor NO COMMENT

| Sonia822 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

As raporta modul de adresare unui admin, dar nu stiu cum.
Sunt f si stiu mai bine ca tine. Te-o fi imbolnavit una, ti-a si zis, dar nu ai priceput. Nu stiu ce prostii citrsti, dar e suficient sa scrii pe google leucoree si se deschide ce e, nu ce vrei tu sa fie https://www.pcfarm.ro/dictionar.php?id=Leucoree

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Sonia822):

Adica dupa mintiuca ta de bibilica, articolul scris pe un forum medical de un MEDIC GINECOLOG, DOCTOR in stiinte cum este d-na :
Dr. Raluca Hera, Medic Primar Obstetrică Ginecologie, Doctor în Științe Medicale, Expert DOC care este si Medic Primar Obstetrica Ginecologie (2002 | UMF Carol Davila Bucuresti) și Doctor în Științe Medicale (2000 | TU Munchen, Germania).
A absolvit Universitatea de Medicină și Farmacie Carola Davila din București în 1992 și a început activitatea medicală în cadrul Clinicii Obstetrica Ginecologie a Spitalului Clinic Dr I Cantacuzino Bucuresti.
Cei care au scris acea aberatie sunt niste agarici ageamii TAMPITI. Daca esti fata ai impresia ca este suficient incat sa fii si informata. corect. Am profesat aproape 40 de ani ca MEDIC GINECOLOG, si afla ca nici odata NU am fost infectat/inbolnavitv... de una. Daca esti proasta si incorect documentata si informata te sfatuiesc sa taci/sa-ti tii gura. Nu ne-am tras de sireturi si cu apelativul ''Ba'' sa i te adresezi tatalui sau mamei tale cei care nu te-au educat in mod corespunzator.

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar cum puteti sa faceti aceste lucruri daca nu stiti ce presupune asta? Evident ca nu a ramas incarcinata, acel lichid era secretat tot de ea, ca urmare al excitarii si al placerii in timpul actului sexual, este normal sa se intample asta.

Bafta!

| Emilian65 a răspuns:

Sanse de a ramane gravida sunt minime. Albeata pe care ti-a atatat-o iubita ta sunt secretii vaginale aparute in timpul actukui sexual.

| Sofer a răspuns:

E de la ea acel lichid.

| Sonia822 a răspuns:

Nu, era de la ea. e normal..de fapt trebuia sa fie transparent, nu chiar alb.

| danut2244 explică (pentru Sonia822):

Nu chiar alb, o combinatie intre transparent și alb sa zic asa.