| deeea87 a întrebat:

Credeti ca este mai bine sa stati dupa o persoana pana ajungeti sa o iubiti si sa faceti dragoste cu ea apoi sa va despartiti si sa suferiti... sau este mai bine sa o faceti cu un tip/o tipa care nu o iubiti si o faceti asa de placere, doar ca sa va simtiti bine, chiar daca nu puneti suflet?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cel mai recomendabil e 2º varianta, o spun pentru majoritatea persoanelor cu timpul n-o sa mai existe deloc incredere totata mai ales acum nu mai gasesti pe cineva care sa fie intr-o relatie serioasa deci lumea e cu 2 fete.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Numai un om fara creier alege placerea in locul iubirii!

| RXN a răspuns:

Cel mai bine e sa stai singur o perioada si sa-ti limpezesti gandurile, apoi sa te bagi in aventuri si alte minuni.Cand suferi deja,respectivele relatii pasagere nu fac altceva decat sa te distruga mai tare,nicidecum sa te simti mai bine. Dupa o perioada de timp,probabil ca e bine,nu am de unde sa stiu,dar cu siguranta nu o fi rau, asta daca nu te implici de niciun fel emotional.Dar consider ca cel mai bine e sa treci peste trecut intai de toate, mai apoi sa faci asta.

| oLeNNNao a răspuns:

Crede-ma iubirea e ceva minunat :] dar e si singurul lucru care te condamna la suferita...iar a face dragoste cu persoana iubita...ce iti poti dori mai mult?:] creDe'ma fa-o d placere nu de prostie chiar daca va desp si asa.niciodata no vei uita sau il vei uita :* si nici ea sau el nu te v'a uita p tine daca o faci asa de placere ea/el te v'a considera doar un altul/o alta :]

| Lilia2621 a răspuns:

Pai mai bine cu persoana pe care o iubesti, deoarece chiar daca va despartiti, in sinea voastra vetiti sti ca ati facut-o din dragoste.

| Maria123 a răspuns:

Depinde ce cauti. Daca crezi tu ca tie o aventura ti-ar face doar placere si te-ai simti bine ca n-ai pune suflet, atunci n-ai decat. Poate te-ai lasat pacalita de o persoana care nu te iubea cu adevarat si de aici si ideea ca in "iubire adevarata" suferi si te desparti de acea persoana dupa ce faci dragoste cu ea.Ai mai multa grija pe viitor.

| deeea87 explică:

Super raspunsuri happy

| deeea87 explică:

Nu am trecut niciodata prin asta... sa fac dragoste fara sa iubesc, dar am citit un artiocol si am ramnas si eu surprinsa...laughing

| Pixxie_9304 a răspuns:

Din punctul meu de vedere mai bine faci dragoste... dc trebuie sa te desparti dupa neaparat? Poate fi o relatie frumoasa si de lunga durata nu?