| RAY a întrebat:

Credeti ca inteligenta atrage sexul opus?
https://ro.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wiles#/media/File:A ndrew_wiles1-3.jpg
Andrew Wiles tipul din imagine e oare foarte curatat de femei nu vorbesc pentru ca e bogat si pentru iq?, apropo cum afli iq cuiva la prima intarnire? faceti puzzele impreuna?
Sir Andrew Wiles are un IQ de 170. Britanicul, în vârstă de 58 de ani, a intrat în Cartea Recordurilor după ce a demonstrat o teoremă veche de 358 de ani denumită "Marea Teorema a lui Fermat" - o celebră teoremă despre teoria numerelor. Acesta a fost singurul care a reuşit să facă o demonstraţie completă de la enunţarea ei de către Pierre de Fermat în 1637. "Marea Teorema a lui Fermat" este considerată drept cea mai grea problemă de matematică din lume.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Desigur, sexul se face cu inteligenta si ratiune

| minrest a răspuns:

Mane, le atrage sigur pe unele femei. Bine, in primul rand le atrage inteligenta emotionala, si pe asta o testeaza in primul rand. Dar pana la urma, orice tip de inteligenta would do. Inteligenta este o trasatura utila pentru supravietuire, daca femeile ar fi preferat alte trasaturi inteligenta ar avea tendinta sa scada. Dar cred ca putem observa contrariul. Iar inteligenta iti permite sa obtii bani, recunoastere academica, si in general multe lucruri la care sexul frumos e sensibil.

| RAY explică (pentru minrest):

Dar inteligenta nu inseana bogatie, multi din aceste genii sunt saraci

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Da, asa e, probabil pentru ca s-au concentrat pe lucruri care nu aduc bani. Dar presupun ca toti cei care au facut sume mari de bani au fost destepti.

| ywar a răspuns:

Cel mai rafinat afrodisiac este mintea umana. Cand cuceresti mintea unui om poti sa ii cuceresti un intreg univers. Aspectul exterior? Perisabil!