| andree2000 a întrebat:

Credeti ca o inima ranita si rupta in mii de bucatele dupa moartea cuiva pe care il iubesti se mai poate reface?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Se va reface,dar in timp,nu imediatstraight face.Cu siguranta va trece ceva timp pana te vei obisnui cu aceasta idee,ca persoana pe care o iubesti numai estesad.Si eu am pierdut atatea persoane dragi si mi-a fost greu,simteam ca numai aveam putere sa merg mai departe,dar incetul cu incetul mi-am mai revenit,oricum de uitat nu le voi uita niciodata,mereu vor trai in inima mea.
Este greu cand pierzi pe cineva drag si mai ales sa fie si persoana pe care o iubesti, este cumplit, este o durere care nu poate fi exprimata in cuvinte.Trebuie sa te aduni, sa te linistesti si sa mergi mai departe.
Imi para rau pentru tine si sper sa reusesti sa treci peste aceasta durere.
Te pup si ai grija de tinehappy

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Depinde de persoana, eu una nu as putea sa trec peste o relatie in care am iubit cu adevarat, ca in povesti.Nu ar mai fi o persoana urmatoare, nu as mai vrea, deoarece acea persoana ar ramane in ochii si in sufletul meu nu ar mai avea loc niciuna.

| sigfreud a răspuns:

Nu-l vei uita niciodata, dar asta nu inseamna ca vei suferi toata viata. Timpul este cel mai bun remediu. Important e sa nu stai degeaba si sa-ti plangi de mine, socializeaza, iesi cu prietenele care te vor sprijini si ai grija de tine.

| Groparu a răspuns:

Niciodata o inima distrusa dupa pierderea definitiva a cuiva drag nu va mai fi la fel dar trebuie sa te impaci cu gandul ca asta e cursul vietii.Va fi greu dar daca nu vei reusi sa treci peste asta si sa iei viata in piept asa cum e vei claca in cele din urma si vei ajunge la fel.Eu nu cred ca vreunul din sfaturile de aici te-ar putea ajuta sa treci peste o asemenea durere dar te pot ajuta sa o alini si sa iti dea puterea sa incerci mai departe sa nu te dai batuta dupa o singura lupta pierduta.

| 1People a răspuns:

Draga sa stii ca mereu apare un"soare " care sa te lumineze doar asteaptai venire sad condoleante

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Greu de spus, eu inca nu mi-am revenit. Se poate, daca esti destul de puternic.