| DarQueen a întrebat:

Cum se poate trata o inimă zdrobită în mii de bucățele?

24 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la ce a fost, doar ce este in prezent si ce poate fi in viitor. Crezi ca persoana care ti-a facut asta sufera la fel ca tine? iti spun clar ca nu, nu ca tine. Acorda-ti timpul necesar recuperarii emotionale si apoi iti incerci din nou norocul cu o alta persoana, nu toate sunt la fel, sunt si mai bune si mai rele.

| Doηηa a răspuns:

Timpul și un strop de optimism, crede-mă! Sunt în aceeași situație...

| DarQueen explică (pentru Doηηa):

Nu prea pot fi optimist.
Nu când au trecut aproape 2 ani, și brusc să se termine pentru că cineva i-a spălat creierul din 3 vorbe..sunt distrus.

| Demonull a răspuns (pentru DarQueen):

Bate palma, suntem in acceasi situatie in schimb eu nu mi doresc sa mor ci doar sa omor laughing) insa ramane o dorinta...
Ce-i drept, asa a facut si X a mea, din 3 vorbe spuse de altii mie mi-a zis papa.mi-a dat cu jet ce sa mai laughingInsa, gandeste-te altfel. Daca e un om ce asculta de altii si nu de sine tot ar fi aparut ruptura candva..asa sunt oamenii fara coloana vertebrala apleaca urechea la „prietene" iar prietenele din invidie sau din alte motive ce ar putea zice decat?„da-l dracu, paraseste-l" astia-s oamenii amice, convietuiesti cu ei sau te intorci contra lorwinking

| DarQueen explică (pentru Demonull):

Da, dar după un anume timp, aproape 2 ani, o despărțire dintr-asta bruscă.e foarte dureroasă, în ideea în care eu vedeam un viitor frumos cu respectiva persoană.
Oricum, eu nu renunț, și dacă, la finalul bătăliei nu înving, o să mă răzbun(nu-mi pasă că răzbunarea e arma prostului, eu am să o folosesc).
Nu știu cum procedezi tu, sau poate ai renunțat deja.

| Demonull a răspuns (pentru DarQueen):

Cam aceeasi perioada si la mine, si eu imi pregatisem viitorul dar DA.am renuntat nu poti lupta pentru persoane care nu vor asta, nu poti te afunzi tu in negura mai mult.Atata tot.

| DarQueen explică (pentru Demonull):

La mine nu e că nu vrea, e că e copleșită deo durere pe care nu vrea să o lase să iasă.și de aia e foarte ușor influențabilă ca persoană.

| Demonull a răspuns (pentru DarQueen):

Eh,vei vedea mai tarziu. sau poate esti tu mai noroc..bafta happy

| senstein a răspuns:

Cu picatura.

| h3r a răspuns:

Nu te mai plânge!

| Dariusuu a răspuns:

Timpul o poate trata, dar doar el.

| Crucified a răspuns:

O coşi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu dar nu imposibil:gasind persoana potrivita.Mult noroc.

| unknøwn a răspuns (pentru anonim_4396):

Poţi să zici că ai o viaţă fericită când EŞTI cineva care te face fericit, fără să depinzi de alţii. Nu când găseşti persoana care să te facă fericit.

| Demonull a răspuns:

Daca aflii sa-mi lasi un mesaj cu solutia...

| DarQueen explică (pentru Demonull):

Nu cred că o să aflu soluția vreodată.
Pentru că nu-mi doresc altceva decât să mor.

| Loora a răspuns:

Numai tu o poti trata. Tu esti stapanul inimii tale. Daca ii permiti sa fie zdrobita ai de suferit. Asa ca..."medicamentul" e la tine!

| Capriciu a răspuns:

Greu se va vindeca inima ta, insa timpul incet incet ti-o va vindeca dar tu trebuie sa fii tare sa te distrezi si vei intilni si accea persoana care sa tio vindece complet. Bafta!

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Timpul si activitatea. Orice rana are nevoie de timp pentru vindecare.Cat despre muzica, nu iti recomand pentru ca dispozitia ta te-ar face sa asculti muzica deprimanta, ceea ce te va face sa te cufunzi mai mult in melancolie.Iesi afara, fa activitati noi, ocupa-ti mintea si timpul cu invatatul si lucruri care te intereseaza.Nu-ti va fi usor.Trebuie sa te fortezi la inceput, dar promit ca in timp iti va fi mai usor. Evita orice lucru care iti aduce aminte de ea si de relatie, locurile in care va intalneati, etc.Nu asculta de instinctul care-ti spune sa stai inchis in casa.Ai nevoie de soare si activitate fizica.Cand te pui la somn ai grija sa fii cat mai obosit.Un somn bun reface atat fizicul, cat si psihicul.Nu dormi in timpul zilei.Cam asta ar fi...

| AlisPretty a răspuns:

Iti fai o noua relatie cu cineva mai potrivit

| fotbalistata a răspuns:

In aceste momente ai face bine sa iesi, sa asculti muzica, sa te plimbi, sa iti ocupi mintea cu orice fel de lucruri pe care nu le ai mai facut pana acum.nu e bine sa stai numai cu gandul la ce a fost.traieste prezentul, gandeste pozitiv.

| aly1alyca a răspuns:

Poate imposibil

| DuncaClaudiu a răspuns:

Mai intai de toate trebuie sa-ti refaci inima ca sa poti incepe o relatie noua. Ocupa-ti timpul astfel incat sa-ti distraga atentia de la ea.Cu toate ca suna a cliseu"timpul le rezolva pe toate".

| mariutanuconteaza a răspuns:

Se spune ca timpul vindeca orice rana lasa sa vina totul de la sine nu complica lucrurile siai sa vezi ca totul va fi bine