| pna a întrebat:

Credeti ca o relatie la distanta ar putea tine :? distanta e de cam 170 de km intre noi

22 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tine cat tine apoi se raceste, nu va rezista

| DNSK a răspuns:

Eu am de 600 si merge! greu dar merge

| neutrino a răspuns:

Relatia la distanta nu exista decat in mintea unora care nu au fost capabili de o relatie normala.

| Vix999 a răspuns:

Pentru o perioada, da, poate tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca inima stie de distanta? Atunci cand exista sinceritate, orice poate rezista si oricat.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatiile la distanta functioneaza pana la 68 km. La 69, ne rasturnam.

| victorandrei a răspuns:

Da ar putea tine atat timp cat sunteti sinceri si aveti incredere unul in celalalt. Distanta nu exista cand iti place/iubesti pe cineva. Daca amandoi sunteti cu capul pe umeri, distanta de 170 km este inexistenta.

| Zuzazozo a răspuns:

Eu nu prea mai cred in relatiile la distanta.Am avut si eu relatii la distanta mai mica decat in cazul tau si toate s-au terminat destul de urat.E greu cand persoana iubita nu se afla aproape de tine.

| Zuzazozo a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat dc nu?
Relatia voastra trebuie sa se bazeze pe onestitate si intelegere.
Dar trebuie sa faceti si reala aceasta relatie sa nu o lasati numai virtuala.
Bafta!

| Different69 a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat si aveti incredere unul in celalat poate tine si toata viata.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Buna.distanta asta e ca un fel de test pentru voi ca sa vedeti cat de mult tineti unul la altu.atata timp cat exista incredere poate rezista.increderea e cea mai importanta.si sa lasati gelozia la o parte ca nu duce la nimic bun mai ales cand e vorba de distanta.succeshappy

| manolo a răspuns:

Între mine şi viitoarea mea soţie sunt 300 de Km şi relaţia a durat 5 ani, iar acum urmează să ne căsătorim. Depinde de ceea ce pretinzi şi de ceea ce oferi. Depinde de încredere, devotament şi responsabilitate. În cazul meu a ţinut şi va continua. În alte cazuri nu ştiu. Deci, cu siguranţă se poate, dacă se vrea. Numai bine!

| DyaLove a răspuns:

Nu prea mult. Dar nu va vedeti chiar deloc? Adica pentru mine revederile cu iubitul sunt cele mai frumoase dupa ce nu ne-am mai vazut mult timp. Dar asa sa nu va vedeti deloc nu cred ca ar rezista sti vorba aia 'Ochii care nu se vad se uita' happy

| danielcoman32 a răspuns:

Da,tine,eu am relatii la distanta si e foarte ok

| looovee a răspuns:

Distanta nu e un obstacol pentru 2 suflete ci mai degraba un test pentru o dragoste adevarata.

| pna explică:

Mai exact caracal-Bucuresti,,eu mai locuiesc si in Craiova,st la facultate acolo,, va multumesc pentru pareri,, e prima relatie la distanta sisimt k o se rupa, eventual o sa incerc sa cunosc pe cv mai aproape de mine, am avut relati cu colege de facultate dar nu a fost ceva serios

| pna explică (pentru pna):

Pavel Andrei, sincer ne-am cunoscut intr-un mod foarte amuzant am agatato de fata cu gagiso care era francez la mare iar ala nu cunostea limba romana, i-am zis ca sunt varuso la francez, dupa care i-am zis sa-mi dea telefonul sa-mi dau bip cu nr ei, iar ala s-a uitat mirat si a intrebat-o in franceza de ce i-am luat tel iar ea ia raspuns sa ia nr lu matusamea sa-i zica la multi ani de ziua ei,,, iar eu intr-o zi aflandu-ma la Bucuresti la varumeo in vizita am sunat-o ne-am sarutat,

| pna explică (pentru pna):

si am iesit la o cafea pe unirii pe acolo am invitato la varumeo la apartament dar nu a vrut, faza cea mai smechera a fost cand i-am zis la francez: am cousin your girl friend,,, el sa ma cunoasca sa dea mana cu mine, mai am de gand sa ma duc de vreo 2 ori pe la Bucuresti sa ma vad cu ea, mai trec si pe la varumeo, dupa care o chem ori in Craiova ca am si acolo o garsoniera sau daca nu in caracal k e mai aproape, odata ajunsa la mine acasa o sa dormim in acelasi pat, facem sex si cam aia e continuam relatia

| pna explică (pentru pna):

As dori sau daca puteti voi sa eliminam primul raspuns al meu acela cu orasele,,, poate vede,,, si nu vreau sa se socheze in halul asta

| pna explică (pentru pna):

Gagicuso :* mai exact la costinesti s-a intamplat

| uRsuLetS18 a răspuns:

Daca tineti unul la celalalt poate tine pentru totdeauna. O prietena de'a mea este cu un baiat de aproape un an de zile si ea sta in Madrid si el in Belgia. Deci da, poate tine.

| xoxogossipgirl30 a răspuns:

Sincer, iti zic eu ca nu tine...doar pe o perioada, dupa apar gelozii..si va certati, ma rog nu este chiar in toate cazurile asa, dar la mine cel putin asa a fost...