| papatukjatlekjulk a întrebat:

Credeti ca ranile provocate de cineva se vindeca o data cu trecerea timpului?
Eu nu stiu, sau cel putin nu am gasit niciodata vreo solutie ca sa uit totul... voi stiti vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Niciodata. Timpul trece, dar nu vindeca.Doar te face sa crezi ca ai uitat. Dar e de ajuns un singur lucru, un singur eviniment, o singura persoana banal/a care iti aduca aminte de trecut si acela e momentul in care constanti ca nu ai uitat nimicwinking

14 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Cred ca, timpul. acopera amintirile.
Nimic nu se uita, nimic nu se iarta, totul se acopera.
Stii.ca si cand vine toamna si se asterne patura de frunze, sau zapada iarna.
Dar toate amintirile vor ramane si cu prima ocazia ranile se deschid iar.
Noroc ca, din fiecare lucru invatam cate ceva. Nu poti invata daca nu ai trait pe pielea ta... e greu. dar trebuie.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Oricat ai vrea sa uiti totul nu poti, amintirile se estompeaza doar. E ca atunci cand ai o rana profunda, se vindeca mai greu, nu mai doare ca la inceput, dar o cat de usoara atingere te face sa tresari.

| adi4ever a răspuns:

De uitat nu poti da de iertat eu zic ca poti

| georgiana a răspuns:

Nu timpul vindeca ranile, ci dragostea.

| LOADING █████████99% a răspuns:

Nu poti sa uiti, poti ierta, dat o amintire neplacuta tot iti ramanestraight face

| ffy a răspuns:

A trecut UN AN JUMATATE si el e prezent in fiecare gand de-al meu dar depinde si taria ta de a trece peste un esecul cu el.Se intampla sa vrei sa-l uiti dar apare chestia aia:"totusi ne-am iubit si a fost frumos"si incepi sa-i gasesti scuze si sa visezi din nou la el chiar daca esti constienta ca nu e langa tine cand ai mai mare nevoie de el... e trist stiu dar ce sa-i facem?!

| MariJuana23 a răspuns:

Nu, nici eu nu am reusit, si acum dupa 1 an degeaba.oh go on

O sa-ti amintesti mereu tot ce ai trait cu ea/el fie frumos fie urathappy
:*

| papatukjatlekjulk explică:

Poate ai inteles gresit intrebarea, TPU este un loc unde o vorba buna poate ajuta mai mult decat crezi, asa ca te rog frumos, daca nu te duce mintea mai mult, atunci mai bine nu mai comentezi,

| *LiGht* a răspuns:

Draga, cit de bine te inteleg... dar cred ca asta e viata.sa suferim, sa fim fericiti; caci uneori asa ni se pare ca totul e in trecut, dar cind vine cite un val cu amintiri, si din nou lacrimi pe obraz, dar trebuie de privit inainte si de constientizat, ca totul e trecator si trebuie sa ne obisnuim cu aceasta, caci totul ce se face se face spre bine, ca Dumnezeu ni-a gatit fiecarui un mic rai de care ne apropiem cu fiecare cadere, cu fiecare durere provocata de obstacolele acestui drum. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ranile se vindeca mereu...cicatricea ramane.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nici eu nu am reusit,si acum dupa 1 an degeaba.oh go on

O sa-ti amintesti mereu tot ce ai trait cu ea/el fie frumos fie urathappy
:*

| ancadina a răspuns:

Oarecum timpul vindeca, in sensul ca o data cu trecerea timpul incetezi sa te mai gandesti la ce a fost, si nu mai esti asa de emotionat cand iti amintesti diverse lucruri. eu am stat cu un baiat 3 ani jumate, nu e chiar asa de mult, dar am trecut prin foarte multe lucruri impreuna... si cand ne-am despartit mi-a fost foarte greu, dar am incercat, de fiecare data cand imi aminteam de el, sa ma gandesc la altceva, pur si simplu reprimam orice chestie legata de el... si sa iti spun sincer a mers.

| Shadow_7884 a răspuns:

Imi pare rau sa raspund la intrebarea asta... au trecut 2 ani in care am incercat de la iesit cu diferite fete la ignoranta si tot felul de chesti, nu poti chiar nu poti atata timp cat intre tine si parterul tau a existat ceva "maret". Poti sa ierti si sa te impaci cu ideea.

| vladutzu a răspuns:

Imi dai si mie id-ul tau? app id-ul meu este vladx_forza_dinamo_14