| cotzobello a întrebat:

Credeti in dragoste? ati trait acest sentiment? cat timp a durat?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred in dragoste. Am mai iubit doi barbati, imi mult sau mai putin. Iar acum iubesc un alt barbat deja de vreo 6 ani. Cred ca va dura toata viata mea.

| Cătălina a răspuns:

Da, pentru ca te ajuta sa vezi partea frumoasa a lucrurilor, a vietii in general.

A durat si inca mai dureaza...

| carminaburana43 a răspuns:

Da, cred in dragoste. Daca te casatoresti cu omul potrivit dragostea dureaza pina la moarte.

| victoR1k_1606 a răspuns:

Cum zicea Eminescu "Caci a iubi fara sa speri, De-a fii iubit vreodata, e semnul vesnicei dureri, Ce cerul ti-l arata". Iubirea e unica, nu toti o pot simtii. Intr-o iubire sunt 2, iar daca in aceasta iubire lipseste cuvantul "noi' atunci nu mai e iubire. Personal, nu am trait-o, nu cred ca am varsta necesara, dar, cred, cred ca intr-o zii va veni si randul meu, si astepthappy

| Onutzyk a răspuns:

Doamne, ce intrebare mai pui si tu!

Normal ca DA!

| ColorGirl a răspuns:

Da.Da.muuultlove struck

| 007_1876 a răspuns:

Sincer nu prea credeam. am iubit intr-adevar, dar nu se merita.stii cum se zice. ce-i frumos dureaza putin. a durat aprox 2 ani.nu se merita pentru ca suferi enorm dupa terminarea relatiei.nu regret nimic.happy