| cuore a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere? Ati trecut prin asa ceva? A durat relatia?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da am trecut prin asa ceva si de aceea cred in dragoste la prima vedere; totusi nu as putea spune tocmai dragoste, pentru.ca dragostea vine in timp, dupa ce cunosti o persoana si treci prin mai multe etape impreuna, dar exista mai degraba atractie la inceput, apoi cu timpul si dragostea adevarata.
Eu una la 13 ani m-am indragostit de un baiat de 18 ani, nu m-as fi gandit totusi ca vreodata vom fi impreuna, ma gandeam ca e ceva trecator si nu va tine, dar uite ca am 17 ani si tot acelasi baiat iubesc, cu care am avut o relatie de 2 ani, recent terminata.Ne-am despartit de curand dar eu tot il iubesc...de 4 ani de cand il cunosc, il iubesc si numai el a fost in mintea si in inima mea.Acum desi m-am maturizat si a trecut timpul, iubirea a ramas aceeasi, il iubesc ca in prima zi.
Din pacate toate au un inceput si un sfarsit.

| Crisu a răspuns:

Da cred, dar nu cred ca au o duratsie prea lunga thinking

| mihaela_7412 a răspuns:

Da am intalnit asa ceva 2 ani si eram si acum daca nu interveneau parintii x( crying este odata in viata macar intalnesti asa ceva :*

| Annye_2425 a răspuns:

Da e super pur si simplu il vezi si stii ca iti place si il vrei langa tineday dreaming
jumatate de an a durat relatia.

| Georgix a răspuns:

Da cred, dar nu am trecut prin asta.

pupici :*

| M3lania a răspuns:

Eu cred chiar daca nu am trecut prin asa ceva.winking

| danyboy93 a răspuns:

Da, cred! Deoarece mi s-a intamplat si mie vara trecuta la mare sa ma indragostesc de o persoana, apoi am descoperit ca era reciproc si acum inca suntem impreuna, iar pe 9 septembrie se implineste un an de cand suntem impreuna big grin.

| papushoi a răspuns:

Nu nu cred.

| CactusFlower a răspuns:

DA, cred.Deşi nu am trecut prin aşa ceva, pot să spun că această dragoste "la prima vedere" e ceva minunat pentru cel ce o trăieşte, se simte în al nouălea cer(ca orice dragoste). Dar trebuie să precizez că, deşi unii nu cred în acest tip de dragoste fiindcă ei spun că acolo joacă doar fizicul.NU! Se poate ca la acea prima vedere să descoperi şi alte lucruri interesante despre persoana respectivă. Mint? Eu zic că nu.
Dacă a durat relatia? Aici am să-ţi raspund că nu.Relaţiile fulger(dragoste la prima vedere) dispar cam aşa cum au apărut, dar nici nu durează mult. Explicaţia mea este că dragostea este ca o ceaşca de cafea. O bei din prima, nu mai ai pentru mai târziu; o bei încetişor, din când în când câte o înghiţitură, îţi rămâne şi pentru mai târziu, dar pe parcurs mai apar şi alte lucruri, care o fac mai bună când o bei. Aşa şi cu dragostea. Îţi spui sentimentele sau faci anumite lucruri din prima, se duce repede; le iei încetul cu încetul, se face şi mai lungă, dar apar şi diferite chestii sau persoane care "condimentează" relatia. Şi dacă m-ai întreba ce tip de dragoste prefer, aş zice că aia "încet, dar sigur". Doar ştii vorba aia:graba strică treaba.hee hee
Hai, te las, sper că ti-a fost de ajutor răspunsul meu.Numai bine! AZZ

| DodoDodo a răspuns:

Ceau si eu am avut dragoste la prima vedere.Si da atinut relatia mult timp pana azi dar si azi. Funda?