| Intelligence a întrebat:

Baieti..Se zice ca prima dragoste nu se uita niciodata.A-ti putea-o inlocuii vreodata? Ma refer ...ca nu exista un sentiment care sa spuna despre prima voastra dragoste"dar tot ea era mai buna,tot ea arata mai wow, tot ea ma facea fericit..tot ea x,y" in pofida altor fete care au aparut in viata voastra?
Tu ce sentiment ai fata de prima ta dragoste(chiar daca a trecut mult timp de cand ai trait-o)? Ti-a ramas in inima ca fiind cea mai buna dintre toate, cea mai speciala?

7 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Cati ani ai? Daca esti adolescent in cativa ani dubiul pe care il ai acum se va lamuri, te vei gandi la 'prima' ca la o amintire frumoasa de cand erai tanar flacau la mama si gata oh go on

| Neinteresantul a răspuns:

Se uita, cu timpul. Mai ales daca vrei sa uiti. Da, daca vrei, se poate inlocui. Eu abia astept s-o inlocuiesc laughing

| AlexandruGabriel a răspuns:

Cel mai mare regret al meu este ca m-am indragostit si prima mea dragoste a fost o curva.

| neutrino a răspuns:

Nici-o iubita nu se uita. Fiecare are locul ei in sufletul baiatului. Iar prima, ramane prima. Esi normal sa apara comparatie. Poate acesta e rolul cel mai important ce ramane dintr-o relatie: amintirile si experienta acumulata care ar trebui sa ne fereasca de greselile viitoare.

| Ekcstsy a răspuns:

Prefer sa traiesc in prezent. Tin minte unele lucruri dar alea au trecut. Tot ceea ce e acum conteaza.

| Cricutz a răspuns:

Ce-a fost, a fost ...Nu,nu o consider cea mai speciala, decat pe moment am considerat-o asa :d

| RobyAlex a răspuns:

Sa sti ca exista o "y" care mi-a placut foarte mult, ne iubeam foarte mult pana la un timp cand totul s-a racit si m-a inselat.