| VladuZ0R a întrebat:

Credeti in dragoste?

Vreau raspunsuri argumentate big grin.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred pentru ca, in ziua de azi mai ales si cu criza asta sunt destule persoane nesimtite in lumea asta si nu zic doar de fete ci si baieti, tot pana la urma ajung si deja sunt la singuratate alta optiune in viata nu am.

| Razvan a răspuns:

Bineinteles ca nu. Aveam acum 2 ani o profa de logica care mereu ne ziceam sa credem intr-o singura institutie din lume:in constiinta
Deci:constiinta+creier+experienta urata+spirit critic=ateista a dragostei

| justmeesb a răspuns:

Pai normal cred in dragoste, in rest in ce sa mai crezi in ziua de azi? Ce-i mai ramane omului care e si asa agasat de problemele si grijile cotidiene? Doar dragostea ne mai pune pe picioare si ne da forta sa continuam

| Emma a răspuns:

Cred in dragoste pentru ca stiu cum e sa iubesti si sunt sigura ca exista sentimente reciproce
E adevarat ca exista si prefacatorie, dar si sentimente adevarate:X

Sa ai parte numai de asa ceva!
XoXo

| ßέßέ a răspuns:

Nu am crezut niciodata pana am dat peste baiatul cu care sunt acum. El mi. a demonstrat ca dintr. o fata nepasatoare si aparent imuna la dragoste pot sa ma "transform" in alta persoana. O alta "Eu". Odata cu descoperirea acestui sentiment nou pentru mine [ cu toate ca am mai avut relatii dar se pare ca au fost degeaba rolling eyes ] ma simt altfel, parca mi s. a schimbat viata la 180 de grade. happy

| AngoOra a răspuns:

Da, cred in dragoste... dar nu de laa varste fragede pentru ca aia e doar o joaca intre copii
cred in dragoste la prima vedere
dar nu cred in dragoste la distanta...aceasta relatie e posibila numai daca dragostea este ffffff puternica si daca acele 2 pers sunt f peternice si rezista tentatiilor big grin

| Doa'Do a răspuns:

Nu cred, pentru ca in ziua de azi lucrurile sunt pe interes. Si'n plus, de obicei, ce-i frumos trece imediat!

| georgianaionescu a răspuns:

In dragoste este o mare intrebare. Eu Cred, este deoarece manifestat prin afecțiune puternică dragostea nu este exprimată prin cuvinte, ci anumite comportamente ca privirea, mimica, poziții erotice ale corpului (foarte bine exprimat și la animale). La fel prezența acestui sentiment indică gingășia gesturilor, sărutul, atingeri ale părților corporale intime, cea mai intimă formă fiind exprimată prin sex.

| mrrry a răspuns:

NU
Nu am un argument da`stiu eu ca nu existabig grinstraight face

| georgy7165 a răspuns:

Cred in dragoste dar chiar daca sunt indragostita de un biat nu ma las dusa de val pana nu sunt sigur ca ne potrivim pentru ca in ziua de azi toti numai sa profite stiu...

| emilia_3846 a răspuns:

Cred in dragoste pentru ca simt dragoste. dk nu ar exista dragoste nu ar mai exista lumea happy

cred in dragoste la rpima vedere mi s-a intamplat happy
iar de dragoste la distanta cred.pentru ca am fost in situatia asta am copilarit cu un baiat a fost o simpla dragoste la prima vedere.bine ca nu stiam ce e aia dragoste la varsta aia insa am crescut si noi tot impreuna suntem el a facut seminarul si ne vdm decat in weekend nici atunci dar cu toate astea suntem impreuna si acum.ne cunoastem de 10 ani happy