| aspirina a întrebat:

Credeti in iubire reciproca? Ce inseamna pentru voi iubirea reciproca?

Răspuns Câştigător
| ShineMe a răspuns:

Da eu unu cred.Si pentru mine iubirea reciproca inseamna iubirea daruita unul altuia avand o relatie stransa.Cred ca iubirea se bazeaza si pe respect pe sinceritate si sa fiti deschisi unul fata de celalalt sa va spuneti ce va place si ce nu va place unu la altu in fata. Iubirea reciproca este doar un sentiment si poaate fi asociat cu multe altele

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Existathinking
Dar mereu se termina cu o tragediesad

| Luori a răspuns:

Nu stiu daca sa mai cred. pentru ca pana la urma orice are un sfarsit sad
iubire reciproca... sa iubesti si sa fii iubit, cam asta inseamna.
Inseamna sa crezi toate, sa suferi toate.
. sa fiti 2 persoane da` acelasi suflet. in timp ce te gandesti la el, sa stii si sa simti ca si acea persoana se gandeste la tine.
. sa fii pe locul 2, iar el/ea pe primul` loc
. sa faceti aman2 tot ce va sta in putere ca sa fiti fericiti si sa luptati chiar si cand nu mai crezi. pentru ca nu se stie de unde poate rasari o raza de speranta.
. sa dai tot ce ai mai bun si sa te gandesti ca nu este de ajuns.

iubirea reciproca este cel mai frumos sentiment!

[Am spus pe scurt, da` doresc tuturor sa aiba parte de iubire, reciprocahee hee si sa fiti cu adevarat fericiti pentru ca
eu cred ca ni viata asta conteaza cel mai mult. : fericirea love strucksigh ]

mira
| mira a răspuns:

Iubirea adevarata trebuie sa fie reciproca.Intensitatea iubirii unuia dintre parteneri poate fi mai mare sau ceva mai mica decat a celuilat, dar ea exista.

| Cosmina_2740 a răspuns:

Daca iubirea nu e reciproca totul nu e decat o mare amagire : se lupta unul cu relatia, dar oboseste, pentru ca realizeaza ca e singuratate in doi!

| Im.GIulee a răspuns:

Iubirea e in general reciproca, doar nu esti cu cineva doar pentru ca nu ai cu cine, nu?

| Simple Girl:X a răspuns:

Pana acum n-am intalnit asa ceva.Doar din partea meabig grin! Iubirea reciproca inseamna sa iubesti si sa fii iubit! Dar acum, rar mai intalnesti asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Inseamna ca ambii parteneri sa ofere la fel de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inselaciune reciproca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in iubire...nu sunt retard, sunt socialist, am avut multe prietene dar sunt pe principiul insala sa nu fi inselat...

| olesea_6474 a răspuns:

Stii iubirea pentru mine e ceva ce nu pot descrie, fantastic, ca un fior cind trece prin corp asa suna numele fiintei iubite! iubirea e ceva ce nu te lasa sa stai acasa, sa dormi, sa te gindesti la alceva, si cu toate aceste, iubirea pentru mine e ceva deosebit, ce se manifesta prin gingasie, prin atingeri, mingieri, prin saruturi, prin ceva ceva, nu nu nu pot descrie eu acest sentiment, eu cred ca exista si poate trai acest sentiment vesnic!