| Ilincutza20 a întrebat:

Ce credeti voi despre iubire? Ce este iubirea? Mai exista iubire adevarata?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Bună Ilincutza,
Iubirea?! Hmm...
Este atunci când simţi ceva special pentru o persoană, când ai 'fluturaşi' în stomac. Atunci când simţi că ai zbura de atâta fericire.
Ce cred despre iubire?! Este ceva vital, ca apa... Dar este vital sufleteşte. Iubire adevărată?! Depinde de persoana respectivă, dar DA mai există şi niciodată nu trebuie să zici că nu există.

Baftă!

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Daca nu am raspuns de 50 de ori la intrebarea asta, ce 50 e putin
Iubeste si vezi!
Nu mai cauta explicatii in cuvinte, ca nu ai sa gasesti.

| Sabyynna a răspuns:

Iubirea nu se poate explica, se poate doar simtii. Si da, exista iubire adevarata si o vei gasi intr-o zi si vei vedea cum e.