| chiftelutacrocanta a întrebat:

Crezi ca iubirea inseamna cunoastere de sine? Iubind, reusim sa ne cunoastem pe noi insine mai bine?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu spun ca sinceritatea inseamna sa ne cunoastem mai bine,sinceritatea, ratiunea, stiina, curiozitstea, experientele sociale etc

iubirea este o obsesie compulsiva

| mbncf a răspuns (pentru RAY):

Iubirea e un sentiment, nu o obsesie compulsivă.

| RAY a răspuns (pentru mbncf):

Citeste aici http://www.topexperti.ro/......ulsiva_594

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Nu man, ai obsesie fata de pers iubta

| T0T a răspuns:

Depinde de tine, iubind poți fi mai liber, poți fi tu însuți mai mult și poți acționa mai natural, asta dacă ai și găsit persoana potrivită.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Orice relatie interumana te ajuta sa te cunosti.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca nu! Iubind descoperim partiile noastre bune.

| EmanuelKant a răspuns:

Nu poti sa iubesti pana nu te cunosti pe tine insuti.

| BibiMilano a răspuns:

Iubirea inseamna sa iubesti acea persoana incat sa nu poti trai fara ea, iubirea inseamna sa i doresti numai fericire si sa i fie bine indiferent de problemele vietii sa iubesti o persoana e ceva minunat dar sa iubesti si sa fii iubit e formidabil! Iubind reusim sa ne cunoastem pe noi insine ...aici depinde pe cine iubesti dar deseori te ajuta sa intelegi unde gresesti si care sunt defectele tale si acea persoana care te iubeste cu adevarat te iubeste cu tot cu defectele tale pentru ca fara acele defecte nu ai mai fi tu!