| anonim_4396 a întrebat:

Cum ai putea sa o faci sa faca dragoste daca ea nu vrea? dar in schimb zice ca te iubeste la maxim.

8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Se vede cat o iubesti.

| undercovergirl a răspuns:

Buna,

Din ceea ce spui se pare ca prietena ta este virgina ( sper sa nu ma insel ). Uneori este mai dificil, din diferite motive sa intelegem de ce ne este atat de greu sa o facem ( vorbesc doar de prima experienta ) si nu dorim sa vorbim despre acest subiect atat de stanjenitor. Primul pas este sa vorbesti cu prietena ta despre acest lucru si sa descoperiti impreuna care este adevaratul motiv pentru care ea refuza sa faca sex desii spune ca te iubeste. Daca va gasi intelegere si sinceritate in comunicarea cu tine, la un moment dat va accepta sa schimbe ceva in viata
ei pe plan sexual. Poate ca inca nu a gasit barbatul potrivit care sa o sustina pentru a face acest pas.
Desi, probabil, iti va fi greu, a te abtine de la sex atat din punct de vedere verbal cat si fizic, poate fi de multe ori solutia potrivita pentru a o determina sa renunte la pudoare. Daca nu se simte presata, sunt sanse sa abordeze ea insasi subiecte tabu…
Fii empatic si subtil. Este important sa o asculti cand ti se destainuie si sa nu ii creezi disconfort in discutii. Adopta un ton pozitiv si, in masura in care aprobi ce spune, nu ezita sa ii sustii argumentele.

Evita sa fii explicit daca vine vorba despre sex si nu insista cu intrebari personale cand observi ca ea se codeste sa iti raspunda. Dialogul subtil este cel mai indicat tip de abordare.
Vorbeste-i despre tine si ascult-o. Important este ca ea sa ajunga sa aiba incredere in tine, iar pentru asta trebuie sa te cunoasca mai bine. Vorbeste-i despre opiniile tale legate de anumite lucruri, inclusiv despre sex.
Sper ca ti-am putut fi de ajutor in dilema ta happy

leonardk
| leonardk a răspuns:

Sa ai rabdare. Usor de spus greu de facut, dar daca te iubeste cu adevarat nu merita sa-i pierzi iubirea pentru o partida de sex care dureaza...cat dureaza. Va veni momentul cand isi va dori si ea - asteapta si vei fi rasplatit.

| death a răspuns:

Violatorule! Lasă fata în pace, nu o forţa. Nu-ţi convine? Găseşte alta. Dacă o iubeşti, vei avea răbdare.

| ivona a răspuns:

Rabdare, rabdare, rabdare...atata timp cat nu se va simti pregatita nu va face dragoste cu tine. Nu o presa pentru ca se va indoi de sentimentele si de intentiile tale. Ti se va darui cand nici nu te vei asteptahappy Noua, fetelor, ne plac surprizelelaughing

| Cristina20143 a răspuns:

Eu zic sa ii faci o noapte romantica ceva... o duci repede de nas.depide si de fata acumwinking

| pacman a răspuns:

Iubeste-o si tu la maxim!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubeste dar nu-i pregatita pentru a trece la sex, ce-i asa greu?