| Vadik a întrebat:

Cum am mai mentionat in intrebarile mele. cu 3 zile in urma m-a parasit prietena.acum e internata in spital p/u un tratament. ce credeti daca nu mai suntem impreuna sa plec la ea la spital cu un buchet de flori? sau mai bine imi cau de treaba mea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vadik, dai un telefon, intreab-o daca vrea sa-i faci o vizita. florile ca florile. dar e bine sa-i duci niste fructe care-i plac ei cel mai mult. ceva de petrecut timpul mai usor, un rebus o entegrama, o carte buna gen frumoasa si bestia, din care sa vada cat conteaza sufletul in comparatie cu fizicul, si mult optimism si incurajari.aratai, ca e important in viata sa ai un om de nadejde pe care sa te bizui la greu.viata mai da si palme.si nu garanteaza ca vei ramane intreg si frumos pana la sfarsitul ei.aici intervine prietenia adevarata, si dragostea sincera.

14 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Este un gest frumos sa te duci cu un buchet de flori(florile ei pref).
Chiar daca nu mai sunteti impreuna, ramaneti prieteniwinking

| marrr a răspuns:

Cu siguranta ar aprecia gestul, faptul ca te-ai gandit la eahappy. Macar ca o amintire du-i un cadou frumos care s-o inveseleasca(ma refer la flori), pentru ca este greu sa fii in situatia asta si este bine sa ai pe cineva alaturi, mai ales pe un fost prieten la care totusi, ai tinuthappy

| Dan a răspuns:

Daca ti la ea, atunci mergi la spital cu un buchet de flori si transmite slutarile mele. Noroc!

| BruneTTe a răspuns:

Fa ce simti... ea sigur nu se va supara daca vei mergehee hee

| anka a răspuns:

In amintirea vremurilor bune poti sa faci un gest frumos. Depinde cum te-a parasit. Dar astfel ii vei arata ce baiat bun a pierdut.

| Fillaide a răspuns:

Da, eu as fi impresionata de un astfel de gest din partea fostului prieten, ar fi foarte frumos din partea ta.

| mrrry a răspuns:

Eu cred ca ar fi ff dragut sa mergi sa ii duci un buchet de florihappy iar dk inca mai tii la ea si crezi ca ar reactiona cum poate nu ti-ai dori mai bine nu te ducewinking

| kristinutza a răspuns:

Neaparat.estibravo ca-tsi astfel de ginduri prin cap, eu avea sa ma bucur la infinit...happy Bafta!

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Da, du-te la ea cu o floare, cu un ursulet, cu o ciocolata cu orice insa in calitate de amic.Nu ii purta "ura"(nu stiu daca am spus tocmai cuvantul potrivit asa ca l-am pus in ghilimele"), asa ca du-te repede la ea si arata-i ca ii esti alaturi si la bine si la rau chiar chiar daca nu mai sunteti impreuna.

| Vadik explică:

Ms mult, dar daca ea mi-a zis ca GATA intre noi. cum pot s ma duc la ea si sa o privesc in ochi? offffff doamne eu si amu ma gindesc la ea :@sad

| andreutza_5786 a răspuns:

Eu zic sa mergi.totusi ati fost impreuna si daca faci acest gen o sa vada ca chiar ti la ea si totusi este un gest frumos chiar daca nu-i duci flori sau stiu eu gestu conteaza

| LLL2 a răspuns:

Ar fi frumos sa te duci la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi sau a nu fi impreuna ce mai conteaza acum cind se vrea sa se pastreze in minte doar ce a fost frumos? Nu te duce cu nici un gind sa demonstrezi ceva ca nu se cade. Du-te sa o vezi pur si simplu.Am indoieli asupra buchetului de flori sa nu cumva sa da-i curs la interpretari.Succes.

| alexlee a răspuns:

Simplu. Fa-i o vizita daca mai simti ceva pentru ea. Chiar poti si ramane alaturi de ea happy Bafta