| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ii spun unei fete ca o iubesc? Daca: sunt timid, mi-e frica sa nu ma respinga si dupa aia sa zica la toata lumea si poate are un alt prieten. [funda la cel mai util raspuns]

Răspuns Câştigător
| Jack a răspuns:

Pai nu ii spui,pentru simplu fapt ca NU O IUBESTII!
Crezi ca daca iti place de ea sau daca te-ai indragostit de ea deja poti numi asta iubire, atata timp cat nu ai primit de la ea nici macar un sarut nu stiu cum poti crede tu ca o iubesti happy!
In al doilea rand nu ii spui pentru ca nu asa se rezolva lucrurile happy ea nu trebuie sa stie ca tu o placi asa de mult sau ca esti indragostit pana peste cap de ea pentru ca altfel o sa te manipuleze dupa cum doreste ea daca o duce mintea macar un pic si o sa faca din tine ce vreahappy!
Tu trebuie sa ii areti ca are ce sa gaseasca la tine, ca ai atitudine caracter si sa o atragi happy!
In situatia de fata nu e bine sa ii faci prea multe complimente sau sa ii spui ca esti indragostit de ea happy!
Oricum pun pariu ca 70 80 % sa nu fiu rau sa spun ca mai mult daca ai purtat macar 1 min de discutie cu ea happy ea si-a dat seama ca tu o placi si ca vezi fluturasi cand esti in preajma ei happy!
Te sfatuesc ca in cazul in care vrei sa ii faci complimente happy sa nu devii prea protocolar si sa te rezumi la complimente de genul ( esti draguta,esti simpatica,ai un zambet dragut,ai ochii frumosi ), ca daca o ti in slave esti pierdut happy o sa se considere un adevarat premiu pentru tine happy!
Ideea e ca daca ai pus o astfel de intrebare e clar ca nu ai prea multa experienta si o varsta prea mare happy, cel putin asa consider happy!
Sper ca te-am ajutathappy! poate ti se pare un pic dur dar crede-ma ca daca ii spui mai mult decat maximul " ca iti place de ea " esti pierdut happy in cele mai multe din cazurihappy!
Bafta happy!

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

In viata asta daca vrei ceva cu adevarat trebuie sa risti!

| SunshineGirl a răspuns:

Pai mai intai o intrebi daca are prieten.Apoi o intrebi ce parere are despre tine. Daca este un pic isteata,se va prinde unde bati si va incerca intr-un mod discret daca te place si ea sau nu. Daca ea iti raspunde favorabil, atunci spune`i ca o placi [nu ca o iubesti pentru ca s`ar putea sa creada ca este vrajeala], apoi cere`i prietenia.Multa bafta!

| andreii2 a răspuns:

Cati ani ai? spune si varsta, si poate te pot ajuta

| lovestoryy a răspuns:

Incearca mai intai sa afli daca are prieten. daca nu are poti sa introduci in conversatia voastra ceva de genu:ce crezi tu despre mine, sau sa-i faci complimente.sigur o sa se prinda eawinking.and calm down:nu o sa spuna la nimeni!