| JustMeCata a întrebat:

O iubesc dar nu am curaj sa ii spun.
Dragostea pe care i-o port... nu pot sa i-o demonstrez, poate ca mi-e frica de un răspuns negativ, dar nu știu ce sa ii spun. O iubesc enorm. Mi-e frica sa nu ma respingă și apoi sa zică la toată lumea. Nu știu ce sa fac. Voi ce ziceți?

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Spune-i k poate si ea te place si te astepata. macara fa rost de id si daca vb cu tine inseamna ca tine la tine si spune-i k o place. sau l sc undeva asteapto intr-un loc undeva unde e mai singura si vb cu ea normal.

| DANyi a răspuns:

Salut frate! Iti inteleg situatia pe deplin, pentru ca am trecut prin asta.Sincer sa fiu, tu trebuie sa pleci de la o vorba pe care noi indragostitii o mai folosim:Incercarea moartea n-are!
Nu trebuie sa iti fie teama de vreun raspuns negativ, trebuie sa ii marturisesti dragostea pe care o ai pentru ea, dar nu cu prima ocazie-adica, invit-o la un suc, la o plimbare prin parc, va distrati, glumiti(fetelor le plac tipii care stiu sa le faca sa rada).Un sfat prietenesc de la mine, este sa nu ii spui din prima TE IUBESC. Restul vine de la sine. Hai, prinde curaj, pune mana pe telefon si da-i bataie! Succes! Numai bine! Sa ma inviti la nunta!~!

| bunica18 a răspuns:

Nu-i spune nimic daca nu esti pregatit sa te respinga...Cind vei simnti ca poti sa "induri" toate (sa ma rog, aproape toate) pentru ea atunci imbarbateaza-te si-i spune. In asteptare poti sa-i scrii scrisori anonime si sa urmaresti reactia ei de la distanta-winking

| Monutza a răspuns:

Pai daca nu ii demonstrezi prin fapte nu vad alta solutie.straight face ia-ti inima in dinti si zii ca ai inceput sa o placi.batting eyelashes. deveniti prieteni cat mai apropiati.si dupa o perioada de timp cerei si prietenia.batting eyelashes.dar lasa timpul sa treaca si cunoasteo in acest timp.kiss Sper ca te-am ajutat!puppy dog eyes
O zi de toamna frumoasa!happy

| Liviu_2019 a răspuns:

Hmm, si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, la fel nu am curaj sa ii marturisesc ceea ce simt pentru ea. Prin urmare m-am decis ca de ziua ei sa ii trimit printr-o firma care livreaza flori la domiciliu un buchet de trandafiri rosii si un tort. Sa vad care va fi reactia ei. Eu unu asta am sa fac.