| clauxxx a întrebat:

Cum as putea sa refuz o fata care i mi cere sa ma combin cu ea? Dar fara sa sufere! va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii spui ca ai pe altcineva si afla ca nu, te va lua de prost sau isi va da seama, un refuz nu omoara pe nimeni.am primit si eu refuzuri am refuzat si eu, nu inteleg carei problema daca refuzi o fata ii zici ca nu poti fi cu ea sau scuze da. te refuz, atata timp cat nu ii spui ca are fata de martian si corp de vaca ar trebui totu sa fie ok! sufera sufera asta e crezi ca daca ii spui ca ai prietena nu e si ala un refuz?

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Simplu:am prietena sau sunt mai dificil iar tu esti diferita de felul meu de a fi! Sinceritatea nu trebuie sa doara!

| MikyMi a răspuns:

Ii spui ca nu esti u alesul pentru ea si ca mai are un pic de cautat si va gasi dragostea adevarata!
Sper sa mearga!

| Sweet111 a răspuns:

Asa ceva am patit-o si eu odata! spune-i simplu: Sory nu te supara dar am alta prietena sau ceva de genul asta! la mine a functionat!

| Sweet111 a răspuns:

Citeodata adevarul doare. da ce sa-i faci merita de trait viata asa cum este! cineva vom fi toti fericiti din plin! Sper ca ai inteles ce veau sa spun! succes!

| DorelSudoru a răspuns:

Ii spui ca nai timp sau ca nu-ti trebuie asa ceva sau ca ai pe alt candva sunt foarte multe fariante...hmmm si dc nu vrei sa sufere?

| AdelinaC a răspuns:

Pai uite cum refuz eu baietii si poti face si tu la fel cu fata. Ii zic ca este dragut, de treaba, intelegator si sunt sigura ca imi va respecta decizia pentru ca este om cu demnitate. Ii zic ca intr-o relatie trebuie sa existe dragoste din ambele parti si este un sentiment foarte frumos ce simte el, numai ce eu nu pot sa tin la el din motive personale, iar el nu are nicio vina. Apoi termin cu o fraza de genu,, daca vrei ramanem amici, dar nimic mai mult?"daca zice da, ii zic ca,, mersi si sper sa-mi respecti decizia", iar daca zice nu, ii spun si eu,, ok atunci mult noroc in continuare"

| Euu12 a răspuns:

Buna, poti sa ii spui ca tu momentm nu vrei o relatie cu ea ca vrei sa te mai gandesti si ca ar fi mai bine sa ramaneti amici,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ea te iubesti atunci nu poti sa-i ocolesti suferinta. poate tu nu iti vei da seama ca sufera, dar in sufletul ei, cand te va vedea...

| sanda21 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui ca ai deja pe cineva.