| fgmijpb a întrebat:

Cum as putea sa scap de dependenta de masturbare?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

„Dependența de masturbare" e un termen inventat. Nu e o problemă reală în sine.

Nu e nimic în neregulă cu tine. O să vină o vreme când n-o să mai ai chef atât de mult Și cu-asta basta.

| RAY a răspuns:

Daca vezi ca treci limita o opresti nu o faci zilnic, o faci si tu la 5 zile zile apoi la 7 zile apoi la 3 si tot asa sa nu sa obisnuiesti organismul sa dea in dependenta, masturbarea este ceva normal si natural si gratis

| OnuOnulică a răspuns:

Treci pe la un preot sa te ajute.
Sa iti explice mai multe...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Spovedeste-te

| h3r a răspuns:

Faza cu elasticul...

| Vi003 a răspuns:

Ia-ti izmenele cu fata in spate! big grin

| Captoresque a răspuns:

Simplu: nu te mai masturbezi.

| abcde12345 a răspuns:

Atunci cand iti vine sa o faci le spui piticilor din creisrul tau ca tu esti seful, sa inceteze big grin

| StefanMV a răspuns:

Sa sti ca nu e ceva foarte grav. Poti sa incepi sa te limitezi la "doze" din ce in ce mai rare. Oricum si sexul te ajuta destul de mult. Insa, din propie experienta iti zic ca si dupa sex tot simti tentatia sa te masturbezi. Cum am spus si adineauri: incerci sa te masturbezi din ce in ce mai rar.

| IepurasPerfect a răspuns:

De ce vrei sa scapi de chestia asta? FA-o in continuare. Stii cum se spune "daca Dumnezeu n-ar fi vrut sa ne masturbam, ne facea mainile mai scurte"winking

| Chimio a răspuns:

Cu sex.