| alexa19 a întrebat:

Cum as putea sa trec peste o despartire?sad simt ca numai am putere, imi este greu fara elsad. A fost primul meu prieten si am fost impreuna 7 lunisad. El a pus aseara punct relatiei defintiv pentru ca spunea ca nu suntem potriviti.Problema este ca il vad mereu, ca sta langa blocul meucrying.
Cum sa il uit? cum sa trec pestesadam pierdut tot ce iubeam mai mult:-

Răspuns Câştigător
| Ea445 a răspuns:

Te inteleg perfect prin ce treci...fiecare dintre noi am avut suferinte din dragoste. Cel mai bine ar fi sa-i areti ca nu ti pasa si sa fi la fel de indiferenta ca el...

4 răspunsuri:
| TPUSenior01 a răspuns:

Faza naspa e ca stiu cum e nu poti sa-l uiti trebuie sa stai de vorba cu el ca prieteni mergi la el si ii spui. mah dar cei ma buni prieteni nu putem fi? si asa o sa fii cu el ca priete si il uitit iti trece dragostea treptat nu trebvuie sa te amaracesti singura ascultand melodii triste si sa plangi... si cauta sa treci peste cu un nou iubit vezi cine te place si dac e de genul tau happy eu ti-am dat un mic sfat atattonguetongue

| Sburatorul a răspuns (pentru TPUSenior01):

Daca ar ramane doar prietena cu el ar fi ca si cum i-ar muri cainele si inca l-ar pastra in casa.

| Lvev a răspuns:

Si eu am vorbit un an de zile cu un baiat si de data aceasta eu am pus punct, pentru ca avea niste obiceiuri foarte urate, as fi vrut sa nu raman atat de mult in acea relatie mai ales ca el nu avea de gand sa se schimbe niciodata.Probabil tu ai fost prea buna pentru baiatul asta, poate e vorba de o alta fata de care el s-a indragostit, poate a aparut monotonia aceea, nu mai vedea nimic atractiv in relatie.Nu ii mai da importanta, mai incearca sa vorbesti o singura data cu el sa lamuriti totul, daca nu se rezolva nimic cauta ceva bun si nu te grabii, analizeaza bine persoana respectiva.Si eu sunt singura acum, nu pot sa spun ca e placut dar m-am resemnat, astept ceva diferit de data asta. Te pup.

| mihaifranta a răspuns:

Viata merge in nainte, si ca sa treci peste asta ai nevoie de prieteni. ocupatzi timpul liber cu tot felul de activitati care te atrag si de ce nu vorbeste si cu alti baieti