| alexa19 a întrebat:

Vreau sa il uitcrying simt ca numai suport, ca numai am puteresad cand il vad pe strada si ne comportam ca 2 straini si asta doaresad. A fost primul meu prieten, am fost impreuna 7 luni dar el a pus punct pentru ca spunea ca nu suntem potriviti si mai bine ca fiecare sa o ia pe drumul nostrusad. Partea nasoala este ca il vad zilnic, sta langa blocul meu si cand il vad imi aduc aminte de tot ce a fost frumos intre noisad. Totul imi aminteste de el, blocul meu, parculetu, si nu am cum sa le ignor pentru ca trec zilnic pe langa elecrying.
Ce sa mai fac? cum sa uit?crying

5 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Buna! Iti spun doar ca s-a plictisit si nu a meritat/nu merita sentimentele tale. Data viitoare ai grija pe cine iubesti.Doar timpul te ajuta sa uiti...

| CityOfSatan a răspuns:

Nu te-a meritat fata! Nu fi prostuta! Nu te izola din cauza niciunui barbat! Fi cu picioarele pe pamant! O sa fie bine, peste 2 ani nici nu o sa iti mai amintesti de el!

| Lia09 a răspuns:

Draga mea, eu am patit acelasi lucru. Problema este ca sunt in aceeasi clasa cu el, au trecut 2 ani de cand ne-am despartit si tot nu mi-a trecut! E adevarat ca suferinta nu mai e la fel de intensa, dar ma doare sa-l vad zi de zi, 6 ore pe zi. Nu cred ca exista remediu pentru a vindeca o rana deschisa a inimii. Am incercat si eu sa ies cu prietenii, sa cunosc mai multi baieti, am chiar si o relatie de 1 an si ceva (tin la actualul, dar nu ca la primul) si tot nu pot uita complet. Amintirea cred ca va ramane mereu acolo intr-un coltisor de suflet. Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta, dar intr-o zi te vei trezi si vei realiza ca nu merita sa pui atata suflet si sa suferi dupa ceva ce nu a fost sa fie. Viata merge inainte cu, sau fara el. E greu sa lupti cu amintirile si trecutul ce nu-ti da pace, dar totul tine de vointa ta! Fii suficient de puternica incat sa te faci macar sa crezi ca nu-ti pasa. Crede-ma, nu va fi ultimul baiat din viata ta. Uneori Dumnezeu ne desparte de cineva findca are rezervata o persoana deosebita pentru noi, acela pe care-l numim "alesul".
Ai grija de tine, te pup!

| AngelGirl5 a răspuns:

Incearca sa te gandesti cate lucruri frumoase te asteapta in viata. Daca el a pus punct, asta inseamna ca nu te-a iubit. E greu la inceput, dar trebuie sa te resemnezi. Si sub nicio forma sa nu-i mai acorzi inca o sansa, asta in cazul in care ti-o va cere. Incearca sa iesi cu prietenii, sa cunosti persoane noi si sa te distrezi. Doar asa poti uita, nu stand in casa si uitandu-te de pe balcon la parculetul in care va vedeati de obicei laughing big grin. Bafta draga si capu' sus. Nu sta lumea intr-un baiat raised eyebrows. Te vei indragostii cand nici nu-ti vei da seama si ai sa uiti de primul' prieten oh go on. ai toata viata inainte >big grin

| maday95 a răspuns:

Petreceti timpul cu prieteni si o sa vezi ca, cu ajutorul lor o sa reusesti sa il uiti ...incearca sa-l eviti..sau dac nu fa-l sa se intoarca la tine